>

KÜLTÜR-SANAT

50’sinde Erkek Altın Portakal’da

Erkeklerin samimi yanıtları güldürdü.
 
   
 
 
     

Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun “50’sinde Erkek” adlı belgeseli Altın Portakal Film Festivali özel gösteriminde izleyici ile buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın da izlediği belgeselde birbirinden ünlü isimlerin erkeklikle ilgili sorulara verdikleri samimi cevaplar, izleyenleri kahkahaya boğdu.

İki yıl önce “40’ında 40 Kadın” belgeseliyle ön yargıları sarsan Tuluhan Tekelioğlu, bu kez “50’sinde Erkek” adlı belgeselinde erkekler dünyasının mahrem kapılarını aralayarak, erkekliğin en kırılgan yaş dönemine dokunuyor. Tekelioğlu, gösterime girdiği her yerde büyük ilgi gören belgeselinde yakışıklı yalanların, kırgın ruhların, yaralı bedenlerin arasından sıyrılıp geçerek erkek cinsinin tam kalbine dokunuyor. Aralarında yazar Ahmet Ümit, doktor Mehmet Öz, yönetmen Mustafa Altıoklar, müzisyen Kerem Görsev, banka yöneticisi Hakan Ateş, çizer Ergün Gündüz, belgeselci Nebil Özgentürk, Tv programcısı Metin Uca gibi tanıdık simaların da olduğu, İstanbul’un başka başka semtlerinden, her meslekten erkeğe soruyor: Yola mı giriyorsunuz, yoldan mı çıkıyorsunuz?

BAŞKAN AKAYDIN DA İZLEDİ

Belgeselin AKM Perge Salonu’ndaki gösterimine Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da katıldı. İzleyicinin büyük keyif aldığı belgeselde Tuluhan Tekelioğlu’nun sorularına belgeselde yer alan erkeklerin verdiği samimi yanıtlar güldürürken, salondan sık sık kahkahalar yükseldi. Belgesel, gösterim sonunda dakikalarca alkışlandı.

‘BU BELGESELİ KADINLAR İSTEDİ’

Gösterimin ardından yapılan söyleşide Tuluhan Tekelioğlu, gazeteci Mine Kırıkkanat’ın sorularını yanıtladı. Kırıkkanat’ın “Neden 50 yaşındaki erkekler” sorusunu Tekelioğlu şöyle yanıtladı: “40’nda 40 Kadın’ belgeselimi Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gösterirken, kadınlar (Asıl eşlerimizle konuşun, belgesel yapın biz kocalarımızı hala çözemiyoruz) dediler. Fikir o zaman oluştu. Belgesele önce 40 yaşındaki erkeklerle başladım ama olmadı. Onlar daha çok kariyerleri ile ilgili konuşuyorlar. Dr. Mehmet Öz, 50 yaşındaki erkeklerle belgeseli yapmamı önerdi. Erkeklerin kendisiyle hesaplaşma yaşının 50 olduğunu gördüm.” Tekelioğlu belgeseli gazetecilik idolü olan ve bir süre yanında çalıştığı, geçen yıl hayatını kaybeden Gökşin Sipahioğlu’nun anısına çektiğini kaydetti.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>