>

KÜLTÜR-SANAT

Ada Sanlıman’ın İlk Single “O Günler” ve Klibi Özel Davette Konuklar ve Basınla Paylaşıldı

Ünlü isimler, Soho House İstanbul`daki lansmanında yalnız bırakmadı...
 
   
 
 
     

Güçlü kontralto sesiyle caz, R&B, soul gibi farklı müzik türlerini miksleme konusunda özel bir yeteneğe sahip olan Ada Sanlıman, ilk single çalışması ve klibi “O Günler”i, ilk olarak özel misafirleri ve basın mensuplarıyla paylaştı!

9 Aralık Perşembe akşamı Soho House İstanbul’da gerçekleşen davette eşi Mehmet Turgut, annesi Erel Eryürek, babası Tibet Sanlıman başta olmak üzere Birce Akalay, Serdar Bilgili, Ayşegül Dinçkök, Bilge Öztürk, Daren Gerede Erkaya, Berna Öztürk, Lider Şahin, Ecem Çırpan, Begüm Kütük - Erdil Yaşaroğlu, Asuman Dabak, Gamze Cizreli, Sarp Can Köroğlu, Tolga Tekin, Yağız İzgül, İpek Erdem, Gökcan Sanlıman, Funda Sanlıman, Çağ Erçağ, Ahmet – İlksen Utlu, Selçuk Basa, Lal Bilgili, Tamer Yılmaz, Tepki, Bulut Reyhanoğlu gibi ünlü isimler, gecede canlı performans da sergileyen genç müzisyeni yalnız bırakmadı.Daha önce Selda Bağcan’ın ve Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği “O Günler”i olağanüstü ses rengi ve türler ötesi tarzıyla seslendiren Ada Sanlıman’ın yorumu büyük beğeni topladı. DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlanan “O Günler”in klibi ise 10 Aralık Cuma günü saat 17.15'te YouTube’da yayına girecek.

New York'un en iyi caz okullarından Parsons’a bağlı, New School for Jazz and Comtemporary Music’de eğitim gören Ada Sanlıman, New York’tan İstanbul’a, çeşitli festivallerde ve seçkin mekanlarda sahne almaya devam ederken, farklı türlere uzanan repertuarlarıyla büyük ilgi görüyor.

İlk single çalışmasının ve ilk klibinin heyecanını yaşayan Ada Sanlıman, daha önce Selda Bağcan’ın ve Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği “O Günler”i bambaşka bir stilde söyleyerek kendi imzasını atıyor. Sözleri Ülkü Aker imzasını taşıyan şarkının düzenlemesini ve prodüktörlüğünü Genco Arı üstleniyor. Sanlıman, kendine has ses rengini en iyi taşıyacak mikrofonu bulmak için 20’den fazla mikrofon denediği cover’ı, “Şarkının günümüz stillerinde hangi başlıkta anılacağını isimlendirmek istemem, çünkü herhangi bir müziğin türlere sıkıştırılmasını sevmiyorum," diyerek anlatıyor.

Ada Sanlıman’ın karakteristik sesi ve eşsiz yorumuyla “O Günler”, DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda, şarkının klibi ise 10 Aralık Cuma günü saat 17.15'te YouTube’da yayında!
 

https://www.youtube.com/watch?v=m74A0xkX_ao


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>