>

KÜLTÜR-SANAT

Akbank Kısa Film Festivali Kastamonu Üniversitesi`nde

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 18 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri olan festivali, ödüllü filmleri 6 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde 28 ilde toplam 41 üniversitede gençlerle buluşuyor.
 
   
 
 
     

Akbank Kısa Film Festivali sekiz yıldır Medya ve İletişim Topluluğu'nun organizasyonuyla Kastamonu Üniversitesi'nde ağırlanıyor. Festivalin ödüllü filmleri 29 Nisan 2022 Cuma günü Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda saat 14:00’da ücretsiz olarak izlenebilecek. Bu etkinlik üniversitemizin tüm akademik ve idari personeliyle, öğrencilerimize açıktır, ayrıca tüm Kastamonulu sinemaseverleri de festivalimize davet ediyoruz.

Etkinlik kapsamında 18. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılan 68 ülkeden toplam 2.081 film arasından Ulusal Kategori En iyi Kısa Film Ödülü’’nü kazanan yönetmenliğini Ayça Kartal’ın üstlendiği “Kıyamette İyi Görünmeliyim”, Uluslararası Kategori En iyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan Adrian Moyse Dullin‘in “The Right Words” filminin yanı sıra ulusal ve uluslararsı kategoride mansiyon almış olan Can Merdan Doğan’ın Stiletto, Merve Bozcu’nun Plastik Rüya, Olha Zhurba’nın Dad’s Sneakers ve Hugo Covarrubias’nin Bestia filmleri ücretsiz olarak izlenebilecek.

Ayrıca bu yıl ilk kez, 20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplamaya ve bu alandaki üretimleri teşvik etmeye yönelik başlatılan Genç Bakışlar Yarışmasında En İyi Kısa Film ödülünün sahibi Baturay Tunçat'ın Gün Işığı filmi ve mansiyon alan Yunus Emre Akkuş’un Sessizlik filmi ve İlayda İşeri’nin Çeşme isimli belgeseli gösterim programında yerini aldı.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>