>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Koza Heyecanı Adana’yı 22. Kez Saracak

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali, 14 - 20 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.
 
   
 
 
     

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl 22. kez gerçekleştirilecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin, 14 - 20 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Sözlü, ‘Festival kapsamında her yıl olduğu gibi Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması düzenlenecek. Yine dünyadaki çeşitli festivallerden ödül almış pek çok seçkin film izleyiciyle buluşacak. Galalar, söyleşiler, atölyeler ve konserler de festivalimiz kapsamında sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl “Adana” Konulu Senaryo Yarışması ile bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ülkemizin önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin bu yıl, 14 – 20 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu.

22. kez sanatseverlerle buluşacak festival kapsamında her yıl olduğu gibi Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması gerçekleştirilecek.

Ayrıca bu yıl bir ilk olarak “Adana” konulu Senaryo Yarışması ile yeni bir yarışma düzenlenecek. Yarışmanın katılım şartları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

AMAÇ TÜRK SİNEMASINA HİZMET

Türkiye’nin en köklü festivallerinden biri olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Türk Sineması’nın gelişmesine ve eserlerin tanıtılmasına katkı sunmayı, sanatsal etkinlikler yoluyla da sanatçılar ve eserleriyle halk kitlelerinin buluşmasını sağlamayı hedeflediğini ifade eden Başkan Sözlü, bu bağlamda festival kapsamında yarışma bölümleri dışında, çeşitli sergi, söyleşi, atölye çalışmaları ve etkinliklerin de gerçekleştirileceğini belirtti. Sözlü, festivalin son yıllarda gelenekselleşen bölümlerinden biri olan Adana Film Pazarı’nın ise, ülkemizde üretilen eserin dünyanın çeşitli köşelerinden gelen dağıtımcılarla buluşturması açısından ayrıca önemli olduğunun altını çizdi.

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nın başvuru formları, önümüzdeki günlerde www.adana-bld.gov.tr adresinde yayınlanacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>