>

MAGAZİN

Pierce Brosnan Topkapı'da

007 James Bond rolüne veda eden ünlü aktör Pierce Brosnan, yeni filminde sosyetik bir hırsız rolünde Topkapı Sarayı'ndaki değerli hazinenin peşine düşecek.
 
   
 
 
     
Brosnan, 1964 yapımı ünlü “Topkapı” filminden esinlenerek beyazperdeye aktarılacak “The Topkapı Affair” için imzayı attı.

Empire dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, 007 James Bond rolü ile vedalaşan Brosnan, 1999 yapımı “The Thomas Crown Affair” adlı filmde canlandırdığı sosyetik hırsız rolüne yeniden ısınıyor.

Nazik ve zarif tavırlarıyla kimsenin kuşkulanmadığı sosyetik hırsız Thomas Crown'a bir kez daha can verecek olan sanatçıya filmdeki rol arkadaşı Rene Russo'nun eşlik edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Filmin en ilginç yönü ise 1964 yapımı “Topkapı” filminin temel alınması. Eric Ambler'ın “The Light of the Day” adlı romanından sinemaya aktarılan 40 yıllık filmden esinlenen Harley Peyton yeni bir senaryo yaratmak için kolları sıvadı.

Topkapı Müzesi'nin hazine dairesinden tarihi ve değerli taşlarla süslü bir hançeri çalan hırsız çetesinin macerasını konu alan ve çekimlerinin büyük kısmı İstanbul'da gerçekleştirilen “Topkapı” filmine yeniden hayat verecek ekip, bu kez hazinenin peşine sosyetik hırsız Thomas Crown'u (Pierce Brosnan) düşürecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>