>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal Korteji’ni 252 Bin Kişi İzledi

Muhteşem Altın Portakal korteji...
 
   
 
 
     

Rixos Downtown Hotel’de yapılan 49. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Yarışma Juris’nin basıni toplantısına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın. emniyet rakamlarına göre geleneksel festival kortejini bu yıl 252 bin kişinin izlediğini açıkladı.

ULUSLARARASI JÜRİ BASIN TOPLANTISI YAPILDI

49. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Yarışma Jurisi’nin basın toplantısı Rixos Downtown Hotel’de yapıldı. Toplantının moderatörlüğünü sinema yazarı Atilla Dorsay yaptı. Açılışta kısa bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın, geleneksel Altın Portakal kortejini bu yıl emniyetin rakamlarına göre 252 bin kişinin izlediğini belirterek, bunun Antalya halkının festivali ne kadar önemsediğinin ve sahiplendiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Jurinin yoğun program dolayısı ile çok yorulduğunu bildiğini söyleyen Akaydın “Lütfen buna rağmen Antalya’nın güzelliklerini tatmayı da ihmal etmeyin. Sizi festival sonrasında ağırlamaktan mutluluk duyacağız” diyerek juri üyelerini festival sonrasında Antalya’da kalmaya davet etti. Akaydın’ın konuşmasından sonra juri üyeleri Atilla Dorsay’ın ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘Confidence’, ‘Mephisto’, ‘Colonel Redl’, ‘Hanussen’, ‘Sweet Emma, Dear Böbe’ filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni István Szabó’nun başkanlık ettiği Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisinin diğer üyeleri ise ‘Amelié’, ‘Delicatessen’, ‘Arizona Dream’ gibi kült filmlerine Fransız yapımcısı Claudie Ossard; ‘Güz Sancısı’, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ ve ‘Sessiz’ adlı filmlerin başarılı oyuncusu Belçim Bilgin; Hollanda’nın ilk film komisyonu Rotterdam Medya Fonu kurucusu Jacques van Heijningen; ‘Berlin in Berlin’, ‘Neredesin Firuze’ ve ‘Adem’in Trenleri’ filmlerindeki rolüyle tanınan Cem Özer ve 2012 Venedik Film Festivali FIBRESCI jürisinde yer alan Polonyalı sinema yazarı Barbara Hollender’den oluşuyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>