>

KÜLTÜR-SANAT

Bu Hafta Hangi Filmler Vizyonda Olacak?

Sinema salonlarında bu hafta 3`ü yerli 5 film vizyona girdi.
 
   
 
 
     

Ayı Paddington 2

Hepimizin çocukluğunda bir oyuncak ayısı olduğunu umuyorum. Benim oyuncak ayıcığımın burnunu koparmaya çalışırken çekilmiş bazı fotoğraflarım bile var. Çocukken hepsiyle arzu hal ettiğimiz oyuncaklarımızın sinema perdesinde birer birey olduğunu gördüğümüzde hissettiğimiz hayret duygusunu anlayamıyorum. Sanırım bu durum büyümekle alakalı. Amerika'nın asi Teddy'sine karşı İngiltere'nin örnek ayısı Paddington yaratıldı. Paddington ikinci macerada teyzesine bir kitap hediye etmek için türlü işlerde çalışıyor, ekmeğini kazanmak için ter döküyor. İngiliz tarzının buram buram koktuğu filmde Hugh Grant, Brendan Gleeson, Jim Broadbent, Julie Walters, Sally Hawkins oyuncu kadrosunda. İlk filmde olduğu gibi Paul King yönetmen koltuğunda.

Kardeşim Benim 2

Burak Özçivit ve Murat Boz’un başrolünde yer aldığı filmin devamının geleceği ilk filmden belliydi. Gişede tatmin edici bir sayıya ulaşan ekip, bu kez daha hareketli bir yol hikayesine imza atıyor. Yol hikayeleri hep güzeldir. Çünkü manzara da insan da değişir yoldayken. Burak Özçivit’in oyunculuğuna hayran olmasam da kendini geliştirmek için harcadığı emeğe saygım var. Murat Boz bir şarkıcı. Günlük hayatında hissettiği ve hissettirdiği rahatlığı oyununa da yansıtıyor. Aslı Enver, ikinci filmde dizisinin yoğunlunu nedeniyle yokmuş. Aslında ikilinin ilişkileri meşrulaştığı için hikayenin inandırıcılığını kaybetmemesi adına kadroda yok bence. Olabilir. İyi yönetmen Mert Baykal’ın çektiği filmde güzel kadın Leyla Feray da, usta adam Engin Şenkan da var.

Mucize

Dünyanın en eğlenceli şeyi olduğu için değil de dünyanın en çirkin çocuğu olduğunuz için görünmez olmak istediğinizi düşünün. İşte "Mucize" bu duyguyla ilgili bir film. Yüzünde doğuştan gelen bir bozukluk taşıyan, düzeltmek için onlarca ameliyat olan ancak deformasyonun bir türlü düzelmediği Auggie Pullman'ın zor çocukluk dönemini anlatan filmde Auggie'yi, Jacob Tremblay canlandırıyor. R. J. Palacio'nun romanından Stephen Chbosky uyarladığı filmde Julia Roberts ve Owen Wilson da rol alıyor.

Buğday

Yakın gelecekte baş gösteren kıtlık nedeniyle zenginler korunaklı bir alanda göçmenlerse Ölü Topraklar denilen kurak bölgede yaşarlar. Yakın gelecek 3 saniye sonrasını da kapsıyor mu? Diye düşünmeden edemiyorum. Artık ütopik veya distopik gelmiyor kimseye böyle hikayeler. Filmin siyah beyaz oluşu ve yavaş ilerleyişi, içine sıkıştığımız dünyayı tasvir ediyor. Sinema dünyasının bir kısmı yönetmenin samimi olmadığı yönünde bir tavır sergilese de Semih Kaplanoğlu izlemesi zor anlaması kolay bir filme imza atmış. Jean-Marc Barr ve Ermin Bravo filmin başrol oyuncuları.

Morg

Korku türündeki ikinci filmine imza atan Tuncer Gürbüz, biraz Mezarınıza Tüküreceğim esintili biraz da aile içi şiddeti harmanlayarak "Morg"u oluşturmuş. Oldukça kanlı görüntüler eşliğinde birbiri ardına işlenen cinayetlerin amatör bir tatta beyazperdeye yansıdığı filmde Emin Gümüşkaya, Cengiz Demir Öztürk, Gamze Pelin Gökçe, Banu Ölmez gibi isimler rol alıyor.



 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>