>

KÜLTÜR-SANAT

Bu Hafta Hangi Filmler Vizyonda Olacak?

Sinema salonlarında bu hafta 4`ü yerli 8 film vizyona girecek…
 
   
 
 
     

MARTILARIN EFENDİSİ

Mehmet Ada Öztekin'in yönettiği ve Mehmet Günsür'ün başrolünde yer aldığı "Martıların Efendisi" izleyici ile buluşacak. Nejat İşler, Bige Önal, Timuçin Esen, Barış Yıldız, Hakan Kurtaş ve Ezgi Coşkun'un da rol aldığı film; İstanbul'da deniz kıyısında sakin bir yaşam süren bir adamın, bir kadınla tanışması sonrası değişen hayatını konu ediniyor.

ACI TATLI EKŞİ

Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci'nin başrolünde yer aldığı "Acı Tatlı Ekşi", çocukluk arkadaşı iki gencin, üniversitede filizlenen aşkını anlatıyor. Andaç Haznedaroğlu'nun yönetmenliğini yaptığı, senaryosu da Buğra Gülsoy'a ait olan film için; Yusuf Akgün, Gözde Türkpençe, Osman Alkaş ve Füsun Demirel gibi isimler de kamera karşısına geçti.

DÜŞ KIRGINLARI

Selim Güneş'in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı "Düş Kırgınları", Türkiye'nin önemli edebiyatçılarından Mehmet Eroğlu'nun aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Mert Tanık, Denise Ankel, Bahar Yanılmaz, Buğra Koçtepe, Hakan Emre Ünal, Cansu Fırıncı, İlyas Özçakır, Dilek Koldaş ve Lila Gürmen'in oynadığı dram türündeki film; aşk-sevgi ikilemi ile pişmanlık ve ölüm konuları üzerine yoğunlaşıyor.

BELALILAR

Hasan Karcı'nın yazıp yönettiği; Sinan Bengier, Güray Kip, İsmet Erten, Erol Tezeren ve Cengiz Güçlü'nün rol aldığı haftanın yerli Western ve komedi karışımı filmi "Belalılar", acımasız bir Meksikalı haydutun hikayesini anlatıyor.

DÖNME DOLAP

Woody Allen'ın yönettiği "Dönme Dolap"ın başrollerinde Kate Winslet, Juno Temple, Debi Mazar, Justin Timberlake, James Belushi ve Max Casella oynuyor. Senaryosu da Woody Allen'a ait olan dram türündeki film; 1950'lerde Coney Adası'ndaki bir lunaparın kalabalığı içinde yolları kesişen dört karakterin hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

EYVAH ANNEM DAĞITTI 2

Scott Moore ile Jon Lucas'ın yazıp yönettiği "Eyvah Annem Dağıttı! 2"nin başrollerinde Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Susan Sarandon, Justin Hartley, Christine Baranski, Jay Hernandez ve Cheryl Hines oynuyor. 2016 yılında gösterime girip gişede hatırı sayılır bir başarı yakalayan "Bad Moms"ın devam filmi olan yapım, kurallara karşı koyan üç annenin maceralarını konu ediniyor.

PES ETME

Jake Gyllenhaal'un başrolünde yer aldığı "Pes Etme", 2013 yılında Boston Maratonu'nun bitiş noktasına yakın bir bölgede gerçekleştirilen bombalı saldırıyı ve saldırıda yaralanan 27 yaşındaki Bostonlu bir işçinin hayat hikayesini odağına alıyor.
Jake Gyllenhaal'ın yanı sıra Tatiana Maslany, Clancy Brown, Miranda Richardson, Frankie Shaw ve Maggie Castle gibi isimlerin de rol aldığı filmin yönetmenliğini David Gordon Green üstlendi.

FERDİNAND

Carlos Saldanha'nın yönettiği haftanın animasyon filmi "Ferdinand", iyi kalpli bir boğa olan Ferdinand'ın, yakalanıp alıkonduktan sonra evine geri dönme çabasını anlatıyor.

 

Etiketler: Vizyon, Sinema, Pes Etme
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>