>

KÜLTÜR-SANAT

Çığlık çığlığa

İnsanlığın temel sorunları yüzyıllardır değişmiyor. İnsan hakları için hala çığlıklar yükseliyor. Bir çığlık da Studio Oyuncuları’ndan: “Evridike’nin Çığlığı”...
 
   
 
 
     
“Ötekinin hakları”, “ifade,inanç ve düşünce özgürlüğü”, “hukukun adil uygulanışı”, “savaş”… İnsanlığın temel sorunları yüzyıllardır değişmiyor. İnsan hakları için hala çığlıklar yükseliyor. Bir çığlık da Studio Oyuncuları’ndan: “Evridike’nin Çığlığı”.

“Evridike’nin Çığlığı”, Şahika Tekand’ın , başta “Antigone” (Sophocles) ve başka çeşitli metinlerden esinlenerek yazıp yönettiği, “Oidipus üçlemesi ”nin sonuncu oyunu. Üçlemenin ilk iki oyununu hemen hatırlatalım. İlki Oidipus Nerede (2002) ,ikincisi de Oidipus Sürgünde(2004).


Yurtdışındaki serüveninden, sahnelenişi ve icrası “dahice”, “ 22. yüzyıl sanatına atılan bir adım”, “ Muhteşem bir çağdaş sanat şöleni”, “ dehanın ışıklarla dansı” övgüleriyle dönen “Evridike’nin Çığlığı” 21-22 Mart’ta 2 gösterimle Beşiktaş Kültür Merkezi’nde. Bilet fiyatlarına gelince tam 25 YTL öğrenci 20 YTL.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>