>

KÜLTÜR-SANAT

“Çılgın Zamanlar” İlk Günden Seyirci Rekoru Kırdı

“Tiyatro Keyfi”nden yılın komedisi olmaya aday “Çılgın Zamanlar” seyircisine bol kahkahalı anlar yaşattı.
 
   
 
 
     

Cem Özer, Kemal Başar ve Zeynep Gülmez’in başrollerini paylaştığı “Çılgın Zamanlar”, sahnelendiği ilk akşam seyirci rekoru kırarak bol kahkahayla perdelerini açtı.

Sam Bobrick’in ünlü eserinden Kemal Başar’ın yönetmenliğinde, Türkiye’de ilk kez sahnelenen, bir aldatma hikayesinin komik bir dille anlatıldığı ‘Çılgın Zamanlar” 14 Ekim Cuma akşamı Duru Tiyatro’da seyirci karşısına çıktı. Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği, alkışlarla sık sık kestiği ve kapalı gişe sergilenen oyunda kahkahalar havada uçuştu. Cem Özer ile Zeynep Gülmez’in aldatan ve aldatılan eş, Kemal Başar’ın ise aşktan sersemlemiş 30 yıllık ortağını aldatan hain arkadaş olarak seyirci karşısına çıktığı Çılgın Zamanlar’da genç oyuncular İmren Çapanoğlu ile Caner Nalbantoğlu da renkli karakterlere hayat veriyor.

Kapalı gişe oynanan oyunun ilk gününde, sanatçıları aileleri ve dostları da yalnız bırakmadı. İlk gösterime katılanlar arasında; Eda-Metin Özülkü, Lale Başar, Orhan Kılıç, Banu Noyan, Hakkı Ergök, Masis Aram Gözbek, Alkış Peker, Fulden Akyürek, Yusuf Güney, Senem Tezsevin, Müge Akyamaç, yer aldı.

İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde sahnelenecek olan “Çılgın Zamanlar” son yıllarda sergilenen en eğlenceli tiyatro eseri olarak seyirciye kahkaha dolu anlar yaşatıyor.

“Çılgın Zamanlar”; Miles, otuz yıllık karısını yarı yaşında bir kadınla evlenmek için terk etmiştir ve her şeye sahip görünmektedir. Çekici bir eş, iyi bir iş, güzel bir ev, evliliğinde mutlu bir kız… Altı ay sonra genç ve çekici karısı onu terk eder, ortağı fena kazıklar ve kızının evliliği çatırdamaya başlar. Ayrıca artık harika görünen eski karısı da, genç erkek arkadaşı ile yaşamak için dairesini satın almak istemektedir. Her şey arapsaçına döner. Sonrasında tahmin edemeyeceğiniz, ama kahkahalarla izleyeceğiniz olaylar zinciri birbirini izler.

Yazan: Sam Bobrick
Yönetmen: Kemal Başar
Çeviri: Çağman Pala
Dekor Tasarım: Murat Gülmez
Kostüm Tasarımı: Zeynep Yaylıcıoğlu
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz
Oyuncular: Cem Özer, Kemal Başar, Zeynep Gülmez, İmren Çapanoğlu, Caner Nabantoğlu

Prova Mekan Sponsoru: Altınbaş Üniversitesi
Medya Sponsoru: Radyo D
Dekor sponsoru: Gastro Outlet

OYUN GÜNLERİ
12 Kasım Cumartesi 20.30, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
18 Kasım Cuma 20.30, Süleyman Seba Kültür Merkezi
19 Kasım Cumartesi 20.30, Küçükekmece Sefaköy Kültür Merkezi
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>