>

KÜLTÜR-SANAT

Ekonominin Altın Kitapları

Alıp vererek ekonomiye can verir-miş gibi yapmak kolay.
 
   
 
 
     

Peki ya bu ekonomik düzende daha sağlam adımlar nasıl atılır, daha başarılı nasıl olunur?

Gary Keller ve Jay Papasan, başarı için yapmamız gereken Bir Tek Şey’in sırlarını açıklarken Dr. Sevgi Perek ise Bizim Şirket ile okuru, ekonominin motor gücü olan Türkiye’deki aile şirketlerinin geçmişine yolculuğa çıkarıyor ve yönetici adaylarına kılavuzluk ediyor!

BİR TEK ŞEY
Yapılması gereken çok fazla şey var ve siz aynı anda birkaç şey yaparak daha çok şey halletmiş olacağınızı mı düşünüyorsunuz? Ve tabii bu sırada bin parçaya bölünüyorsunuz!

Neden “Bir Tek Şey”e odaklanıp daha başarılı bir kariyer planlamıyorsunuz?

Gary Keller ve Jay Papasan, Bir Tek Şey’in ardındaki şaşırtıcı gerçeği anlatıyor ve başarının anahtarını veriyor!

İki tavşanın birden peşine düşerseniz, ikisini de yakalayamazsınız.

Çok fazla şey yapmaya çalışmaktaki sorun, işinize ve hayatınıza beraberinde birçok kötü şeyle birlikte, çok daha fazla yük getireceğidir. Son teslim tarihini geçmiş işler, hayal kırıklığı yaratan sonuçlar, yüksek stres, uzun çalışma saatleri, uykusuzluk, kötü beslenme, spor yapamama, aile ve dostlarınızdan uzak kalma… Bunların hepsi de, ulaşılması, hayal edebileceğinizden çok daha kolay bir şeyin peşine düşmek adınadır.

Ufak ufak ilerlemek, olağanüstü sonuçlar elde etmek adına benimsenecek basit bir yaklaşımdır ve işe yarar!… Çünkü tek bir amacı vardır!

BİZİM ŞİRKET
Dr. Sevgi Perek, iş hayatındaki birikimlerini aktardığı Bizim Şirket kitabıyla bir nevi danışmanlık hizmeti veriyor!

Dr. Sevgi Perek, bizi ekonominin motor gücü olan Türkiye’deki aile şirketlerinin geçmişine çıkardığı yolculukla “Kol kırılır yen içinde!” kalır mantığından bizleri uzaklaştırıyor ve gözlemlediği, her zaman dile getirilmeyen, tartışılmayan konuları, “hayali” aile bireyleri ve şirket yöneticilerinin ağzından kurgusal anlatımıyla dile getiriyor. Ve aslında başarının reçetesini sunuyor!

Gerçeğe ulaşmak zordur, çelişkilidir, gerçeğin kendisiyle yüzleşmek cesur ve kararlı tutum gerektirir.

“Bu emeğinizin Türkiye’de bir karşılığı olduğu muhakkak. Yazdıklarınızdan birçok kişi faydalanacaktır. Ailelerimizin bize bıraktığı maddi ve manevi tüm değerleri sürdürmek üzere emek vermenin, yeni kuşakların geçmiş ve gelecek nesillere borcu olduğuna inanıyorum. Her yeni nesil bir öncekinden çok daha iyi ve zihni çok açık; onların varlığı ile geleceğe umutla bakıyorum.”
– Arzuhan Doğan Yalçındağ
Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

“Bizim Şirket kapsamı, içerdiği konuların zenginliği ve konuları ele alış tarzı ile konuların sadece örülebilen, hesaplanabilen yönlerini değil, duygusal yanları, değer yargıları, farklı kültür ve dünya görüşleri ile toplumsal şartlanmalara ve bireysel farklılıklara dayanan yönlerini ortaya koyması nedeniyle bu konuda alışılmış kitaplardan farklı bir kitaptır.”
– Prof. Dr. Tamer Koçel
İstanbul Kültür Üniversitesi
Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Araştırma Merkezi (AGMER) Müdürü

“Hem bir işletme kitabı hem de bir hikâye gibi kurgulanan eseri çok beğenerek okudum. Soru-cevap şeklindeki anlatım ve söyleşiler hem akıcılığı hem de kitabın daha keyifle okunmasını sağlıyor.”
– Kerem Saltoğlu
Civitas Property Funds Başkanı (Ottoman Fund Assets)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>