>

KÜLTÜR-SANAT

Engin Alkan’ın Yazıp Yönettiği ve Sahne Aldığı Yeni Tiyatro Oyunu “Ölümün Tersi Arzudur” İzleyiciden Büyük Alkış Topladı

Meslek hayatı boyunca dizi ve filmin yanı sıra birçok tiyatro oyununda oyunculuk sergileyen ve aynı zamanda yazımını ve yönetmenliğini üstlenen Engin Alkan’ın yeni tiyatro oyunu...
 
   
 
 
     

Türk Tiyatrosu’nun usta isimlerinden Engin Alkan’ın, Tennessee Williams’ın ülkemizde de “Arzu Tramvayı” ya da “İhtiras Tramvayı” adıyla sahnelenen “A Streetcar Named Desire” adlı oyunundan yola çıkarak kaleme alığı, yönettiği ve aynı zamanda sahne aldığı yeni tiyatro oyunu “Ölümün Tersi Arzudur” 3 Ekim Salı akşamı Moda Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluştu.

Almanya’da Alternatif bir Macbeth sergilemek için provalarına devam eden bir tiyatro ekibinin Berlin Kreuzberg’de yaşadıkları olaylar çerçevesinde gelişiyor. Üçüncü nesil göçmen bireylerden oluşan ekip Foucault felsefesi üzerinden iktidar, erk ve ötekileştirme kavramlarını tartışırlarken bir anda İstanbul’dan gelip kapıya dikilen sürpriz bir akrabanın bütün düzenlerini alt üst etmesiyle ayrımcılık ve ötekileştirme kavramları üzerinden derin yüzleşmeler yaşamak durumunda kalırlar.

Kadrosunda Engin Alkan, Pınar Yıldırım, Murat Göçmez ve Sinan Çatıkkaş’ın yer aldığı, Kadıköy Emek Tiyatrosu yapımı “Ölümün Tersi Arzudur” tiyatro oyunu 7-14 Ekim tarihleri arasında Kadıköy Emek Tiyatrosu ve 29 Ekim Pazar günü Bakırköy Performans House’da seyirciyle buluşacak.

Künye:
Yazan ve Yöneten: Engin Alkan
Oyuncular: Engin Alkan, Pınar Yıldırım, Murat Göçmez, Sinan Çatıkkaş
Dekor ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Dekor Uygulama: Serkan Kavurt
Afiş Tasarımı: Baran Gül
Yönetmen Yardımcıları: Oya Kaptanoğlu, Gökhan Doğrusoy
Asistanlar: Alper Bayraktutar, Ulaş Bülbül, Zeynep Öykü Çakıl


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>