>

KÜLTÜR-SANAT

Erkek Dedikodusu

Bu yaz çok kaynatacağız! Yazın bu kavurucu günlerinde her nerede olursanız olun, Erkek Dedikodusu fıkır fıkır bir yaz arkadaşı, bir kaçamak.
 
   
 
 
     

Dedikodu için en az iki kişi gerekir, ve de bolca malzeme... Derin ve Pera, birbirini tanımayan iki kadın, ortak bir arkadaşlarının düğününde “bekârlar masası”na düşerler, bu talihsizliklerini sohbetle bastırmaya çalışırken, koyu bir muhabbet başlar. Derin ve Pera’nın birbirlerine anlattıklarını, sırlarını, güldüklerini, ağladıklarını dinlerken masadaki 3. kişi olarak sizin de sohbete dâhil olmamanız mümkün değil. Her türlü dedikodunun döndüğü bu masaya davetlisiniz, bakalım Derin ve Pera neler anlatacak? Neler yaşayacaklar?

Peki yazarlar kim? Twitter'da @french_oje ve @tugce_tb nickleriyle tanınan ikili, bloglarında başladılar dedikodu yapmaya. Birinin çok istikrarlı bir ilişkisi, diğerinin kalp kırıklıkları vardı. Her okuyanı kendilerine çektiler, her yaştan kadının güldüğü, ağladığı, anlatamadığı, inanamadığı, unutamadığı ne varsa anlattılar. Her konuyu masaya yatırdılar. Ve en sonunda bu kitabı yazmaya karar verdiler.Birbirinden Resul Balay ve George Michael, Küçük Ceylan ve Chris Martin, Cindy Crawford ve Kaddafi kadar farklı olan bu kızlar, erkek dedikodusu konusunda kendilerini bile şaşırtacak kadar uyumlu çıktılar. Bu sohbeti kaçırmak olası değil! French Oje hiç sektirmeden, yıllarca okuyucularına "kızlar prenses, erkekler ölsün" deyip durdu. T.B., yıllarca nişanlısından kendisine "o beni prenses peri sannıyooo" şarkısını gönderdi durdu. Liseden beri hiç ayrılmayan muhteşem ikili French Oje ve T.B., "Bulaşmadığımız bir aktivite kaldı mı?" diye düşünürken kendilerini kitabın başında buldular. Onları tanıyanlar, 10 yıllık ilişkisiyle alıp başını giden nişanlı T.B.'yi ayakta alkışlayıp, 10 yıllık bekalığıyla kırıp dizini oturan nişansız French Oje'yi de oturarak teselli ediyorlar. Ve bu ikisi her ortama çok iyi geliyorlar


Kitabın Adı: Erkek Dedikodusu
Yazarlar: French Oje & T. B.
Yayınevi: Okuyan Us / O Kitaplar
Türü: Dizüstü Edebiyat
Yayın Yönetmeni: Ebru Demetgül
Editör: Aslı Uluşahin
Kapak Tasarımı: Ebru Demetgül
ISBN: 978-605-4054-62-6
Barkod: 97860540546260
Satış Fiyatı: 16 TL

 

Hazırlayan: Tuğçe Babaeren

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>