>

KÜLTÜR-SANAT

Global Undeground Miami GU027

Danny Howells, yeni piyasaya çıkardığı Global Undeground Miami GU027 albümünün tanıtım turnesi kapsamında, İstanbul'da...
 
   
 
 
     
Danny Howells, yeni piyasaya çıkardığı Global Undeground Miami GU027 albümünün tanıtım turnesi kapsamında, 14 Mayıs 2005 Cumartesi gecesi Istanbul'da Balans Music Hall'da performans gösterecektir.

Sadece 1000 kişinin izleyebileceği bu muhteşem organizasyonda Danny Howells’a, 3 senedir üstüste Türkiye’nin en iyi DJ’i seçilen Murat Uncuoğlu eşlik edecek.

Kısıtlı sayıda satılacak olan biletler çok yakında Biletix'te satışa sunulacak.


Elektronik dans müziğin en önemli label'ı Global Underground'un en yeni albümü; "Global Underground Miami GU027", dünyanın en iyi 100 Dj listesinde 20. sırada yer alan Danny Howells imzasıyla piyasa çıktı!

Daha önce aynı sirketten Nu-Breed ve 24/7 mixleri piyasa çıkmış olmasına rağmen, bu albüm tam anlamıyla Danny Howells'a özel hazırlanan ilk Global Underground albümüdür. Sussex'li 34 yaşındaki Dj, ilk önceleri John Digweed'e ait Bedrock kulübün warm-up Dj'i olarak ün yapmıştı. 3 adet New York kulübünün resident Dj'liği, yorulmak bilmeyen uluslararası turları ve tabii parça seçimleri ile her önüne çıktığı kitleyi uçuran müzikleriyle bu ününü değiştirdi ve şimdi dünyanın en iyi ve en ateşli sound'una sahip Dj'lerinden bir tanesi haline geldi.

Danny Howells, farklı müzik zevkleri olan biri, Rolling Stones, Miles Davis ve James Brown'u çok sever, rock n' roll'dan funk içerikli birçok müzik türüne kadar çeşitli plak ve albümleri alıp koleksiyonuna ekler. "Dinlemediğim hemen hemen yok gibi" diye anlatıyor Danny Howells, ve bunun en önemli sebebini de "kendimi diğerlerinin yaptıklarından uzak ve farklı tutmaya çalışıyorum, başkalarının melodilerini almak yerine kendiminkileri yaratabilmek adına sürekli çalışıyorum." diye açıklıyor.

Albümün sound'unu biraz tanımlamak gerekirse, Danny Howells, CD2'deki parçaları Miami'deki Space kulübün bir Cumartesi gecesinde, hatta erken Pazar sabahı saatlerinde çalmıştı. Görülmeye değer bir kalabalık Danny Howells için çığlıklar atıyordu. CD1'deki parçalar ise artık güneşin yükseldiği saatlerde Space'in terasında çaldıklarıydı. Yalnız bundan CD1 tam anlamıyla bir warm-up CD'si olduğu fikrine kapılmayın zira içerisindeki groovy disco tınıları ve yumuşak ritmli deep house melodileri oldukça keyifli ve hareketli. Danny Howells'ın yorumu ile "güneşli, ılık, seksi ve biraz da funky."
"Miami'de olmaya bayılıyorum" diyor Danny Howells, ve ekliyor "buranın yüzeyini biraz kazıyınca altından çıkan tılsımlı birşey sizi mutlaka büyülüyor ve ben de buna bayılıyorum."

Tıpkı Miami gibi, Danny Howells'ın kendisi de oldukça renkli bir kişiliğe sahip. Şöyle açıklayabilirizki; Global Underground'un bu en yeni albümü için şehri kendisi seçti (tabii buna Miami'de düzenlenen Winter Music Conference da etkisi var). Danny'ye orada bayılıyorlar. Kendisi normal bir Dj gibi görünmüyor, konuşmuyor hatta düşünmüyor bile. Kıyafeti, tarzı, saçları, herşeyiyle kendisini her zaman önplanda tutabiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>