>

KÜLTÜR-SANAT

Güven Kıraç ve Emre Karayel’in “Kredi” Oyununun Prömiyeri Yapıldı

İkiliyi buluşturan oyun,“Kredi”yi ünlüler ayakta alkışladı!
 
   
 
 
     

Ünlü oyuncular Güven Kıraç ile Emre Karayel’i tiyatro sahnesinde buluşturan “Kredi”nin prömiyeri; televizyon, sinema ve tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla dün akşamTrump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti! Prömiyere gelen Ezel Akay, Erkan Can, Deniz Akkaya, Nilüfer Açıkalın, Saba Tümer, Tümer Metin, Ebru Akel - Özer Sancak, Ceyhun Yılmaz, Cem Kılıç, Levent Ülgen, Bülent Çolak, Metin Tekin, Ayşe Tolga, Selen Seyven, Sezin Akbaşoğulları, Ayda Aksel, Seyhan Arman, Dilruba Saatçi ve Umut Kurt gibi çok sayıda ünlü finalde oyunu büyük bir coşkuyla ayakta alkışladı. Oyunun sonunda emeği geçen herkese teşekkür eden yönetmen yardımcısı Mahir İpek, Ankara Sanat Tiyatrosu olarak ilk kez İstanbul’da ortak bir prodüksiyona imza attıklarını ve bu oyunu üç yıl önce kaybettiğimiz AYSA Prodüksiyon’un kurucusu Alaattin Eraslan’a ithaf ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin en köklü özel tiyatrolarından Ankara Sanat Tiyatrosu ve AYSA Prodüksiyon’un birlikte sahneye koyduğu oyunun prömiyeri; televizyon, sinema dünyasından ve basından birçok ismin katılımıyla gerçekleşti. Başrollerini ünlü oyuncular Güven Kıraç ve Emre Karayel’in paylaştığı oyunun yönetmen koltuğunda ise İskender Altın oturuyor. Yönetmen yardımcılığını Mahir İpek’in yaptığı oyunun kostüm ve dekor tasarımı ise Şirin Dağtekin’e ait.

İspanya’da ekonomik kriz ilk sinyallerini vermeye başladığında Jordi Galceran tarafından kaleme alınan “Kredi”; bankaların kredileri kimlere verdiğini, verilen bu kredilerin yarattığı borçlanmanın, bireyden başlayarak aileyi ve toplumu saran bir tefecilik problemine dönüşüp dönüşmediğini sorguluyor. Kredi almak için gereken teminatın ne olduğu, teminat için sadece bir “söz”ün yeterli olup olmadığı gibi sorulara da yanıt arayan oyun; izleyicisine toplumsal borç batağıyla çevrelenmiş, özgün, dinamik, çılgınca olaylarla bezeli bir komedi sunuyor.

Prömiyerini dün akşam gerçekleştiren“Kredi”; 8 Ocak 2016, Cuma akşamı saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi gişelerinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>