>

KÜLTÜR-SANAT

Hıdrellez Ateşi Şişli’de Yanacak

Şişli Belediyesi Hıdrellez kutlaması 5 Mayıs Cumartesi günü Nişantaşı Sanat Parkı’nda yapılacak.
 
   
 
 
     

Hıdrellez ruhu; rengârenk süslemeler, çiçekler, ışıklandırmalar ve müzik dolu bir geceyle bu yıl da Nişantaşı Sanat Parkı’nda yaşanacak. Şişli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan şenliklerde Tarık Mengüç, Fahrettin Sekmeç ve DJ performanslarının yanı sıra, Matmazel Coco’nun sunuculuğu ve danslarıyla eğlenceye doyacak katılımcılar, Hıdrellez ateşini birlikte yakıp, dileklerini fenerlerle gökyüzüne uçuracak.

İnanışa göre Hızır ile İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle bütün dünyada 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece kutlanan Hıdrellez, her yıl olduğu gibi bu yıl da Nişantaşı Sanat Parkı’nda büyük bir coşku ile kutlanacak.

Roman vatandaşların daha iyi şartlarda yaşaması için yürüttüğü çalışmalarla, 2016 yılında Avrupa Konseyi Roman Dostu Kent Ödülleri’ne layık görülen Şişli Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak olan Hıdrellez kutlamaları tam bir şenlik havasında gerçekleşecek.

Program 16.00’da Pop sanatçısı İsmet ve ekibinin hareketli performansı ile başlayacak. 16.30’da Kuştepe Dans Ekibi’nin renkli gösterilerini sergilemesinin ardından, 18.15’te Popstar yarışması ile tanınan Fahrettin Sekmeç saz ekibiyle birlikte katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşatacak. Komedyen Matmazel Coco ise sunuculuğunun yanı sıra, keyifli danslarıyla da gece boyunca eğlenceyi yükseltecek.

Nazardan ve hastalıktan koruduğuna inanılan Hıdrellez ateşinin hep birlikte yakılmasının ardından, sevilen şarkıcı Tarık Mengüç dans ekibi ile birlikte sahnedeki yerini alacak. Yaklaşık iki saat sürecek Tarık Mengüç performansının sonrasında, Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü eşliğinde dilek fenerleri yakılarak istekler gökyüzüne bırakılacak. Hıdrellez şöleni, 23.00’a kadar DJ performansı ile devam edecek.

Tarih : 5 Mayıs 2018, Cumartesi
Saat : 16.00 – 23.00
Yer : Nişantaşı Sanat Parkı
Harbiye Mahallesi, Valikonağı Caddesi, Gümüş Sokak, Şişli / İstanbul


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>