>

KÜLTÜR-SANAT

İftarlık Gazoz Ekibine Konya`da Büyük Sürpriz!!!

Vizyona cuma günü giren İftarlık Gazoz, özel anlara şahitlik ediyor.
 
   
 
 
     

Ekibin katıldığı Konya halk gösteriminde Mevlana'nın soyundan gelen, 22. kuşak torunu Esin Çelebi Bayru da filmi izleyenler arasındaydı.

Yüksel Aksu'nun kaleminden çıkan ve "motor" demek için üç yıl üzerinde çalıştığı İFTARLIK GAZOZ, 29 Ocak'ta vizyona girdi. Vizyon sonrası çeşitli illerde filmi seyirciyle birlikte izleyen İFTARLIK GAZOZ ekibi, halkın yoğun ilgisiyle karşılanırken cumartesi günü Konya Kentplaza'daydı. Bu kez ekibi bir sürpriz bekliyordu.

Filmin yapımcılarından Elif Dağdeviren'in ekip arkadaşlarına sürpriz yaparak davet ettiği, Mevlana'nın soyundan gelen ve 22. kuşak torunu olan Esin Çelebi Bayru da eşi Osman Bayru ile filmi izlemeye gelen isimler arasındaydı. Yönetmen Yüksel Aksu, Cem Yılmaz ve oyuncularla sohbet eden Çelebi, filmi de onlarla birlikte izledi. Yüksel Aksu’nun filmi yıllar önce Mevlana’nın “Açlığa sabır, Allah’ın has kullarına bir lütfudur” sözünden yola çıkarak şekillendirmeye başladığını anlatması üzerine yaşanan duygusal anlara tanıklık eden izleyiciler çıkışta, böyle bir buluşma ile filmi seyretmenin ne büyük bir ayrıcalık olduğunu söylediler.

Kent Plaza'yı erken saatlerden itibaren dolduran Konyalı sinemaseverler, salonda boş koltuk bırakmadılar. Yüksel Aksu'nun çocukluk ve gençliğinden izler taşıyan İFTARLIK GAZOZ filmi, geçmişten bugüne gelen kadim bir gelenekten yola çıkarak, büyük küçük herkesin hikayesini Ege'den anlatıyor. Anadolu'da vazgeçilmez bir yere sahip usta çırak ilişkisini, ilkokul öğrencisi Adem'in gözünden beyaz perdeye aktaran yönetmen, geçmişin unutulmaya yüz tutan değerlerini hatırlamamızı sağlıyor.

Başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar'ın paylaştığı İFTARLIK GAZOZ filmi Muzaffer Yıldırım/NuLook, Elif Dağdeviren/EDGE CCF ve Yüksel Aksu/TEKE Film ortak yapımcılığında Muğla'da çekildi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>