>

KÜLTÜR-SANAT

Küçük Pembe Mutluluk Kitabı

Bireysel gelişim eğitimcisi, yazar Nil Gün’den mutluluğun anahtarı…
 
   
 
 
     

Bireysel gelişim eğitimcisi, yazar Nil Gün, her biri ayrı bir renk adı altında yayımlanan ve merakla beklenen “Küçük Kitaplar” serisinin “pembe” olanını insanlığın en büyük özlemi olan mutluluk konusuna ayırdı.

Nil Gün’ün, insanın en temel ve en vazgeçilmez arayışlarını tek tek ele alarak işlediği “Küçük Kitaplar” serisi, yaşamı istediğimizce örgütleyip yönetebilme ve tamamlanma serüveninde okura kılavuzluk etmeye devam ediyor.

Daha önce “Yaşamı Ertelemeyin” diyerek, okuru korkularıyla ve kendisiyle yüzleştiren yazar, sağlıktan aşka, empatiden affedişe, yaşamın ve kişiliğin kilit noktalarında gezinmiş ve bu “Küçük Kitaplar” o kilitleri açmak için mucizevi birer anahtar olmuştu.Şimdi, serinin “pembe” kitabı, kendisinden önceki bütün “Küçük Kitaplar”ın da en büyük amaçlarından biri olan mutluluğu konu alıyor. Ve daha adından başlayarak, okura en büyük anahtarlardan birini sunuyor: “Mutluluk Bir Seçimdir”.

“KÜÇÜK PEMBE MUTLULUK KİTABI: Mutluluk Bir Seçimdir”de yazar Nil Gün, okuruna şu kışkırtıcı sorularla sesleniyor: “Bir başkası olsaydın kendinle iş ortaklığına girer miydin? Kendini arkadaş olarak, güvenilir bir dost olarak seçer miydin? Karşı cinsten biri olsaydın, şimdiki kendini eş olarak seçer miydin? Dürüstçe verdiğin yanıtları beğenmiyorsan, bu yanıtların hepsini ‘evet’e çevirmek senin elinde. Sen bu güce ve yeteneğe sahipsin. Yeter ki ‘evet’lerin bedeli olan emeğin, sevginin ve zamanın yatırımını yapmayı göze al. Biliyorum, biliyorum, herkes sana öğüt veriyor.

Ve kendi bireyselliğini kanıtlamak uğruna çoğuna kulak asmıyorsun. Bu kitapta söylediklerim de belki sende böyle etki yapacak ve bu satırları okuduktan sonra kitabı yerine bırakacaksın. Seçim senin. İster, bırak. İster, oku ve unut. İster, oku ve dudak bükerek, yaşamını ertele, önerilerimi dikkate almadığın için ‘haklı’ mazeretler üret. İster sadece düşün. İster düşün ve uygula. Ne kaybedersin, mutsuzluğundan ve tembelliğinden başka?”

KÜNYE

Küçük Pembe Mutluluk Kitabı: Mutluluk Bir Seçimdir
Nil Gün
Kuraldışı Yayıncılık
224 s.
14 TL

DİĞER “KÜÇÜK KİTAPLAR”

• KÜÇÜK KIRMIZI AŞK KİTABI: Mutlu Çift Olabilmek

• KÜÇÜK MAVİ EMPATİ KİTABI: Duygu Dilini Anlamak

• KÜÇÜK MOR YÜZLEŞME KİTABI: Kendinizle Yüzleşin

• KÜÇÜK RENKLİ DİLEK KİTABI: Para Dile Aşk Dile Sağlık Dile

• KÜÇÜK SARI CESARET KİTABI: İçimdeki Kahraman Korkularını Aşıyor

• KÜÇÜK TURUNCU ŞİMDİ KİTABI: Yaşamı Ertelemeyin

• KÜÇÜK YEŞİL AFFEDİŞ KİTABI: Affetmenin Özgürleştirici Gücü

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>