>

KÜLTÜR-SANAT

Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) Teknoloji ve Hukuk kategorilerinde yayımladığı Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat kitabı raflardaki yerini aldı.
 
   
 
 
     

Bağımsız bir think tank olan Civita’da danışman olarak çalışan Eirik Løkke’nin yazdığı kitap, Dilek Başak tarafından Türkçeye kazandırıldı. Kitapta, yeni teknolojilerin özel yaşamımızı nasıl doğrudan tehdit ettiğini anlatılıyor.

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat adlı kitabı okuyucularıyla buluşuyor. Teknoloji ve Hukuk kategorilerinde yayımlanan ve Eirik Løkke’nin yazdığı kitap, Dilek Başak tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Mahremiyet, yeni teknolojilerin özel yaşamımızı nasıl doğrudan tehdit ettiğini açıklıyor. Kişisel verilerimizin kaydedilerek hem istihbarat örgütleriyle paylaşılması hem de ticari şirketlere pazarlanması sonucunda ihlal edilen özel yaşamımızı nasıl emniyet altına alabileceğimizi inceliyor ve hem mahremiyeti önemseyecek hem de faydalı dijital araçların ve hizmetlerin gelişmesini sağlayacak bir dengenin nasıl kurulacağını keşfetmeye çalışıyor.

Mahremiyet, gözetleme toplumunun artık distopik bir gelecek olmaktan çıktığını öne sürerek “Günün birinde özel yaşam hakkının yok olması gibi bir ihtimal var mı?” gibi hassas bir soru soruyor. Bir yandan bu gözetleme toplumunun içerdiği sorunları ve yol açtığı sonuçları masaya yatırırken bir yandan da bu karanlık geleceği engellemek için ne tür yasal düzenlemelere ihtiyacımız olduğunu ortaya koyuyor, çözüm yolları öneriyor.

Künye Bilgisi:
Mahremiyet:
Dijital Toplumda Özel Hayat
Yazar: Eirik Løkke
Çevirmen: Dilek Başak
Fiyat (KDV Dâhil): 18 TL
ISBN: 978-605-2116-46-3
Barkod: 9786052116463
Ürün Sırası: 168
Ana Kategori: Teknoloji, Hukuk
Ebat: 13,5 x 20 cm
Sayfa Sayısı: 160
Kapak Türü: Karton Kapak


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>