>

KÜLTÜR-SANAT

MIX Festival’e Gitmek İçin 6 Neden

Farklı müzik türlerinin merakla beklenen ve ilk defa Türkiye’ye gelecek sanatçı ve DJ’lerinin bir araya gelerek Zorlu PSM’yi dev bir dans pistine çevireceği MIX Festival’e sayılı günler kaldı...
 
   
 
 
     

16-17 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de bu yıl 3. defa düzenlenen festivalde bulunmak için herkes kendisine bir neden bulacak.

“Türkiye’deki ilk performanslarını izledim!” demeyi sevenler için...

Norveç topraklarından bugüne kadar çıkan en yetenekli sanatçılardan biri olarak kabul edilen, pop’u karanlık ve güzel bir büyüye dönüştüren Aurora ile birlikte pek çok isim Türkiye’deki ilk performansını MIX Festival kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleştirecek.

Müzikte Fransız ekolünün takipçileri MIX Festival’e bekleniyor.

Paris’in old-school disco kulüplerinden Le Baron’dan dünyaya yayılan Polo & Pan, house ve minimal techno’nun Fransa temsilcileri Losless, indie’nin Montpellier hali Kazy Lambist ve yine Fransa’nın en sevilen elektronik isimlerinden Her; Fransa sahnelerini İstanbul kıyılarına taşıyacak.

Büyüleyici performansları kaçırmamak için tek bir bilet arayışının çözümü

R&B ve elektronik harmanı müziklerini Londra’dan dünyaya taşıyan Tender, kadife sesine eklediği multi enstrümantalist kimliğiyle sahnede olacak Sophie Hunger, iki kuzenin elektronik müzik ekseninde eşsiz şarkılar yarattığı proje Otzeki, dans müziğinin Barselona çıkışlı dâhisi Undo, elektronik müzik prodüktörü Emancipator’ın canlı performanslarıyla eşsiz bir müzikal deneyim sunduğu grubu Emancipator Ensemble gibi farklı tarzların en vurucu isimleri MIX Festival’de sahnede olacak.

“Funk’ıyla, disco’suyla, elektroniğiyle yerli sahne, bizim sahne!”

70’lerin Türkçe şarkılarını yorumlarken, onlara sıra dışı bir zamansızlık ekleyen Hey! Douglas, sahnemizin disco ritmleri psychedelic sınırlarla buluşturan en başarılı gruplarından BaBa Zula, nostaljiyi dans pistine uyarlayan Turkish Edits, yerli seslere muhteşem mix’leriyle uluslararası duyunurluk sağlayan Barış K ile MIX Festival pistine folklorik figürler eklenecek. Türkiye’de gerçekleşmiş birçok festival, ses getiren birçok konserde setleriyle dans pistini hareketlendiren Mabbas, yerli ezgileri deep tech ve etnik elektronik müzikle bağlayan Monality de festivale renk katacak.

Thug Life, Hip Hop ve RnB tutkunları için...


Cumartesi gecesi festivalin kapanışını ise, 2018 yılı başından beri Zorlu PSM nin çeşitli sahnelerinde gerçekleştirilen, İstanbul gece hayatının en eğlenceli parti serilerinden biri haline gelen Thug Life, Mix Festival’ e özel EXTRAVAGANZA versiyonu ile yapacak. Hip Hop klasiklerini ve günümüze kadar gelen süreçteki en sıcak seçkilerini MIX Festival katılımcılarıyla buluşturacak olan bu özel konsept süprizlerle dolu olacak.

Müzikte performanstan daha fazlasının peşinde olanlar

Yerli ve yabancı birçok türden sanatçının ve DJ’in bir araya geldiği MIX Festival, şehrin en sevilen plak dükkanlarını festival alanına taşıyacak. Festival kapsamında kurulacak plak pazarı, performanslar dışında da katılımcılara deneyim alanları oluşturacak. Ayrıca ilerleyen günlerde açıklanacak olan atölye programları ile, müzik yapmak isteyen tutkunları ve müziğin mutfağını merakedenleri de bir araya toplayacak.

Tarih: 16-17 Kasım 2018
Yer: Zorlu PSM, Turkcell Sahnesi “Sahne üstü ayakta”, Studio
Kombine Bilet Fiyatı (3. Dönem Ön Satış): 180.TL
Günlük Bilet Fiyatı: 130.TL


16 Kasım Cuma

Turkcell Sahnesi:
21:00 – Nova Persona
22:15 – Kazy Lampist
23:45 – Otzeki
01:30 – Polo & Pan
02:45 – Mabbas

Studio:
20:00 – Sevil Soylu
21:30 – Sophie Hunger
23:00 – Cava Grande
00:30 – Undo
02:00 – Losless

17 Kasım Cumartesi

Turkcell Sahnesi
19:00 – Zeynep Erbay
20:15 – EmancipatorEnsemble
22:15 – Aurora
00:00 – Tender
01:30 – Her
02:30 – Thug Life Extravaganzza Hiphop-R&B Party

Studio:
20:00 – Turkish Edits
21:30 – Monality
23:00 – Baba Zula
00:45 – Hey! Douglas
02:15 – Barış K 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>