>

KÜLTÜR-SANAT

Müziksiz Evin Konukları

1990`da Neil Simon tarafından yazılmış ve "Lost In Yonkers" adıyla Broadway ve Londra başta olmak üzere, tüm dünyada oynanmıştır.
 
   
 
 
     

1991'de Pulitzer ödülü kazanan oyunun filminde Irene worth, Mercedes Ruehl, Richard Dreyfuss gibi ünlü isimler rol almıştır.

Tiyatrokare'nin 1992'de kuruluş oyunu olarak seçtiği bu aile komedisi, devlet sanatçısı Macide Tanır'ın yıllar sonra tiyatroya tekrar dönmesini sağlamış ve üç yıl kapalı gişe oynanmıştır. Oyun, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Macide Tanır anısına, güncel bir çeviri ve yorumla sahnelenecektir. Dekor tasarımı ödüllü tasarımcı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Serpil Tezcan tarafından gerçekleştirilecektir.

Oyunda, babalarının ekonomik durumunun bozulması nedeniyle, sevgisiz bir babaanne ve zihinsel engelli bir hala ile yaşamak zorunda kalan iki çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. Tiyatrokare'nin büyük ilgi gören oyunu "Leyla'nın Evi" nde olduğu gibi kuşak çatışması ve kuşaklar arası sevgi bağı bu oyunda da perçinenmekte, günümüz izleyicisine sıcak ve insancıl mesajlar verilmektedir. Oyunda sevgi, acıma, koruma ve sahiplenme duyguları farklı karakterlerin gözünden irdelenmekte, yaşam mücadelesi içinde yitirilen sevgi bağları ele alınmaktadır.Oyunda başrolü Devlet Tiyatrosu'nun kıdemli Oyuncusu Serpil Tamur üstlenmektedir. Tamur, tiyatro çalışmalarının yanısıra, sinema ve televizyon dizileriyle de tanınmaktadır. Son olarak, "Kurtlar Vadisi" nde oynamıştır.

Son olarak oynadığı "Umutsuz Ev Kadınları"ndaki kompozisyonuyla çok sevilen, Şehir Tiyatroları'nın ödüllü oyuncusu Özge Özder de diğer başrolü üstlenecektir.

Nedim Saban'ın Türkçeleştirerek, sahneye taşıyacağı oyunda diğer rollerde Asuman Çakır, Abdül Süsler, Emrah Düzkaya, Abdullah Semercioğlu oynamaktadır. Liselerarası Tiyatro Şenlikleri'nde arka arkaya aldığı 14 ödülle adından çok söz ettiren Selim Tezin de bu oyunla profesyonel tiyatro yaşamına merhaba diyecektir.

MÜZİKSİZ EVİN KONUKLARI

PROFİLO SALON 1 1 ARALIK PAZAR SAAT 15:30
PROFİLO SALON 1 8 ARALIK PAZAR SAAT:15:30
YUNUS EMRE ATAKÖY 11 ARALIK ÇARŞAMBA SAAT:20:30
PROFİLO SALON 1 14 ARALIK CUMARTESİ SAAT :20:30
KOZYATAĞI.KÜLT. MERK. 19 ARALIK PERŞEMBE SAAT:20:30
PROFİLO SALON 1 22 ARALIK PAZAR SAAT:15:30
PROFİLO SALON 1 28 ARALIK CUMARTESİ SAAT:20:30

Grup satışlarında %30 indirim yapılmaktadır.
GİŞE SATIŞ : 50 TL
TOPLU SATIŞ:35 TL


http://www.tiyatrokare.com.tr

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>