>

KÜLTÜR-SANAT

Omara Portuondo konserini kaçırmayın!

Buena Vista Social Club efsanesinin tek bayan üyesi OMARA PORTUONDO, özel bir konser için İstanbul’da!!!
 
   
 
 
     

Omara Portuondo, 1959 yılında ilk solo albümü Magia Negra ile Küba geleneksel müziği ve Amerikan caz standartlarını buluşturdu. Küba müziğinin simgesel isimlerinden biri olan Portuondo; 1990’larda Buena Vista Social Club tarafından yeni albümlerinin kayıt çalışmalarına konuk vokalist olarak davet edildi ve Compay Segundo ile birlikte Veinte Arios’u kaydetti.Wim Wenders’in unutulmaz filmi Buena Vista Social Club’ın çalışmalarına başladığında İbrahim Ferrer ile birlikte albüm kayıtlarını sürdüren Omara, filmin en çarpıcı figürü olarak ön plana çıkarken, eleştirmenler tarafından Küba’nın Edith Piaf’ı olarak lanse edildi. Buena Vista ile birlikte büyük ilgi gören bir Avrupa ve Amerika turuna çıkan Omara yine bir sonraki albümde vokalleriyle yer aldı.

2000 yılında Buena Vista Social Club Presents: Omara Portuondo albümü yayınlandı ve tüm dünyada büyük ilgi gördü. Omara, 2 yıl süren dünya turnesi dahilinde Ruben Gonzales ve İbrahim Ferrer eşliğinde yüzden fazla konser verdi.

2002 yılından itibaren solo çalışmalarına ağırlık veren Omara Portuondo, Herbie Hancock gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştıktan sonra 2003 yılında Glastonbury Festivali’nin headliner’larından biri oldu.

Omara Portuondo, 2006 yılında başladığı yeni dünya turnesi kapsamında unutulmayacak bir konser için 26 Kasım Pazar akşamı İstanbul’da olacak.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>