>

KÜLTÜR-SANAT

One Love Festival 15’e Sayılı Günler Kaldı!

Bu yıl Birlikte Güzel tarafından Pozitif deneyimi ile 15.’si gerçekleştirilecek olan One Love Festival’e sayılı günler kaldı.
 
   
 
 
     

Katılımcılar, One Love Festival’de bu yıl sahne alacak The Blaze ve Years&Years gibi sevilen müzisyenleri dinleme fırsatını yakalarken aynı zamanda, Parkorman’da festival alanının da tadını çıkartacak.

20 Temmuz’da Parkorman’da başlayarak 21 Temmuz sabahına kadar Volkswagen Arena’da devam edecek One Love Festival 15, 2 ayrı mekanda ve toplam 5 sahnede festival severlere benzersiz bir deneyim sunacak.

Birlikte Güzel tarafından Pozitif deneyimi ile bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek olan One Love Festival’e sayılı günler kaldı. Müzikseverlere şehir hayatında festival özgürlüğünü, aşkı, müziği, umudu ve birlikteliği yaşatmayı hedefleyen One Love Festival’de bu yıl sahne alacak The Blaze ve Years&Years gibi sevilen müzisyenleri dinleme fırsatını yakalayacak katılımcılar, aynı zamanda Parkorman’daki festival alanının da tadını çıkartacak.

20 Temmuz’da İstanbul Parkorman’da ve Volkswagen Arena’da olmak üzere 2 ayrı mekanda, toplam 5 farklı sahnede gerçekleşecek olan One Love Festival 15’te bu yıl yer alacak gruplar ve sanatçılardan bir kısmı ise şu şekilde sıralanıyor:
Parkorman, Birlikte Güzel Sahnesi 12:00’de Power FM ve sonrasında Audiobeat dj’lerinin performansıyla başlayacak ve 15:00’da Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Kamufle, Brothers projesi ile, canlı orkestrasına Da Poet, Hayki, Aga B, Baneva konuklarıyla devam edecek. 16:45’te Amsterdam çıkışlı krautrock, caz afrobeat ve dans müziği etkilerini enstrümanlarıyla bir araya getiren Jungle by Night sonrasında ise, saat 18:15’de Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka sahne alacak. Saat 20:15 itibariyle önce İngiltere çıkışlı electro-pop üçlüsü Years & Years ve Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze müzikseverlerle buluşacak.

Saat 14:45 itibariyle festivalin diğer sahnesi “Kendine Has Sahnesi”nde ise; yaptıkları müziği “ruh pop” olarak tanımlayan İstanbullu alternatif müzik grubu Ati ve Aşk Üçgeni ve sırasıyla İngiltere müzik sahnesinde dikkatleri hızla üstüne çeken müzisyen ve şarkı yazarı Skinny Pelembe, İstanbul’un alternatif müzik sahnesinde yeni albümüyle yükselişte olan Gözyaşı Çetesi; albümleriyle uluslararası başarı kazanan şarkıcı, söz yazarı, yapımcı ve prodüktör Gaye Su Akyol; indie pop ve elektro-pop tarzındaki albümleriyle tanınan Danimarkalı müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı Oh Land; son albümleri “Fırtınayt” ile elektronik müziğe adım atan Büyük Ev Ablukada konukları, Korhan Futacı ve Çıplak Ayaklar Kumpanyası ile yer alacak.

Programlaması Red Bull tarafından yapılan Parkorman’da yer alacak “Red Bull Sahnesi’nde” ise 13:30’da başlayacak müzik şöleni, sırasıyla, Ozoyo, Afyonbando, Kerem Akdağ gibi uluslararası başarı sağlamış Türk DJ ve prodüktörler; elektronik ritimler ve soul dolu groove’lar arasında mekik dokuyan setleriyle tanınan Hollanda çıkışlı DJ Carista; Amsterdam müzik sahnesinin son yıllarda en çok dikkat çeken yeteneklerinden biri olan DJ ve prodüktör Max Abysmal; Hollanda’nın ünlü ve çok sevilen dans festivali Dekmantel’in kurucusu olan DJ ikilisi Dekmantel Soundsystem; dans ve elektronik müzik dendiğinde uluslararası festivallerin aranan isimleri arasında yer alan Palms Trax yer alacak. En son ise Ece Özel, performansıyla One Love Festival 15 katılımcılarının müziğe doymasını sağlayacak.

Parkorman’da yer alacak olan Audioban Music Embassy Sahnesi ise 14:00’da Ankara çıkışlı, müziğini downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa eden Ikaru ile başlayacak. 15:30 ‘da 2015’te yine Ankara’da kurulan rock’n roll grubu Al’York, ; tek kişilik bir proje olarak başlayıp üç kişilik bir gruba evrilen elektronik, synth pop/synthwave grubu Mind Shifter; incelikli söz yazımıyla anlattığı hikayeleri fısıltılardan gümbürtülere uzanan geniş bir ses coğrafyasında sunan In Hoodies ile devam edip elektronik ritimleri, uçuşan melankolik melodileri ve derinlikli vokalleri ile Hedonutopia ile saat 19:30’da katılımcıları gerçekleşecek diğer konserlere hazırlayacak.

Günün ilk ışıklarına kadar One Love Festival 15

One Love Festival 15’in gece programı ise 00:00’da Volkswagen Arena’da yer alan King Sahnesi’nde başlayacak. Cumartesi gece yarısından başlayarak sabaha kadar süren performanslar ile gecenin açılışını Türk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu olan DJ Ferhat Albayrak yapacak. Sonrasında ise sırasıyla, Avrupa’nın birçok şehrinde disco’dan techno’ya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna; Kanadalı prodüktör Jonny White’ın projesi, kendine özgü ve farklı müzik türlerinin etkisinden sıyrılabilen stiliyle underground müzik hareketinin önemli isimleri arasına giren Art Department ve İngiliz DJ ve prodüktör George Thompson’ın projesi Black Merlin müzikseverleri sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendirecek.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>