>

KÜLTÜR-SANAT

‘Öyle Sevdim Ki Seni’ Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Yapımcılığını Medyaton yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun yaptığı filmin fragmanı internet ortamında ve 27 Eylül’de de seyirci karşısına çıkacak.
 
   
 
 
     

Senaryosunu Orhan Tekeoğlu’nun yazdığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’, kırık bir aşk öyküsünü anlatıyor. 1906 yılında taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Sarp Sınır kapısı açılınca Trabzon’a çalışmaya gelir. Olga, herkesin Nataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler, önyargılar filmin ana konularını oluşturuyor.

Filmin başrollerini Angelina Jolie’nin Bosna’da çektiği ‘Kan ve Bal Ülkesinde’ filminde oynayan ve Türk seyircisinin Veda dizisinden tanıdığı Alma Terzic ile Türk televizyon dizilerinin yetenekli oyuncusu Oktay Gürsoy üstleniyor. Ukraynalı oyuncu Alina Golovlyova’nın da rol aldığı filmde yılların usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Fatih Dokgöz, Duygu Yıldız ve Tevfik Erman Kutlu gibi oyuncular görev alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini de yılların deneyimli ismi Ercan Yılmaz üstleniyor.

‘Öyle Sevdim ki Seni’ adlı ilk uzun metrajlı filmini çeken yönetmen Orhan Tekeoğlu, 1990’lı yıllarda vuku bulmuş birçok hayat hikayesinden yola çıkarak filmin senaryosunu yazdı. 15 Mayıs’ta Trabzon’da başlanan ve 4 Haziran’da Trabzon-Gümüşhane sınırındaki Santa harabelerinde bitirilen filmin müzikleri ise Selim Bölükbaşı’na ait.

Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Orhan Tekeoğlu, 2010 yılında Doğu Karadeniz kadınlarının doğaya karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ‘İfakat’ adlı belgesele imza atmışlardı. İfakat belgeseli, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında birçok festivalden de ödül almıştı.ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ- UZUN METRAJLI FİLM

Yönetmen-Senaryo
Orhan Tekeoğlu
Yapımcı
Medya Ton
Yrd. Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Görüntü Yönetmeni
Ercan Yılmaz
Yürütücü Yapımcı
Taylan Demir
Müzik
Selim Bölükbaşı
Oyuncular
Oktay Gürsoy
Alma Terzic
Duygu Yıldız
Tevfik Erman
Alina Golovlyova
Fatih Dokgöz
Yrd. Yönetmen
Şelale Baskıcı
Sanat Yönetmeni
Erdem Özçelik

Kostüm Sorumlusu
Hülya İri
Ses
Ambiance( Yekta Danabaş )
Işık Şefi
Hüseyin Öncü


Fragman: https://vimeo.com/73501458
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>