>

MODA - STİL

İstanbul Fashion Week’te Kral Sizleri Şatosu’nda Bekliyor!

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor...
 
   
 
 
     

Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki dkaprol / Deniz KAPROL defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Kurulduğu 2004 yılından bu yana Türkiye’de pek çok ilke imza atan, Kişiye Özel tasarımları ile adından sıkça söz ettiren, IFW 2011 / Şubat kapsamında “Fallen Angels” konsepti ile Türkiye’nin İlk Takı Tasarımı defilesini karma olarak sunan “dkaprol” markasıyla Deniz Kaprol, yakaladığı büyük başarı ile bu kez Solo defilesini IFW Çadırı – ODAKULE (TRT Binası Önü) gerçekleştiriyor.

Takı insan vücudunun bir parçasıdır!

Deniz Kaprol defilesinin bu yılki konsepti ŞATO. İçerisinde tanımsız ve zamansız varlıkların yaşadığı, her odada kişinin krallığının temsil edildiği 12 odadan oluşan ŞATO’da en önemli unsur zihindeki tüm oyunların bugüne yansıtılması ve anlatılması, bu bir vice versa oyunu. İçeridekini dışarıya aktarmak, içeride olan tüm gizemleri dışarıya çıkarabilmek... Bundan yola çıkarak tüm iç organları ve kemikleri 3 boyutlu takılar halinde tasarlayan Deniz Kaprol’ün ŞATO konseptinde vurgulamak istediği ise, şimdiye kadar hep insan vücudunda sergilenen takının vücudun bir parçası olduğu gerçeğidir! ŞATO konsepti, kişinin krallığına bir yolculuktur. Zihnimizde ki varlıklarla ve odalarla tanışmanın zamanı geldi…

Koreograflığını Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği defilenin, kreatif direktörlüğünü ve stil danışmanlığını Alexander Kokoskeriya yapıyor. Tüm konsept fotoğraflarını çeken başarılı fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un hazırlayacağı bir enstalasyon ile başlayacak defilenin müziklerini, canlı DJ performansı ile Oben Budak yapıyor. Defile kostümlerinin genç tasarımcı Vildan Mumcu’nun elinden çıkacağı defilede uzun bir aradan sonra ilke kez baş model olarak Umut Eker podyuma çıkacak.

Makyaj tasarım ve uygulamalarının MAC sponsorluğunda gerçekleşeceği defilede, takıların tamamı üç boyutlu ve 925 ayar gümüş olarak üretilmiştir, üzerlerindeki eşsiz taşların tamamı ise Swarovski Elements’e aittir. Defilede sergilenecek tüm takılar, Caracas’ın olağanüstü işçilik ve üretim bilgisi ile hazırlanmıştır. Tasarımları gerçeğe dönüştürebilmek için, Caracas’ın bünyesinde bulunan heykeltıraş ve üretim ekibi 4 ay durmaksızın çalışmıştır.

Defilede sergilenecek takıların tamamı, takılabilir ölçülere getirtilerek ilk kez www.dkaprol.com internet sitesi üzerinden satışa sunulacaktır. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>