>

KÜLTÜR-SANAT

Oyunbozan Ralph`in Muhteşem Rekoru

Gişede bir numaraya oturuyor ve Disney Rekorlar kitabına giriyor!
 
   
 
 
     

‘Oyunbozan Ralph’ vizyona girdiği hafta gişede 49.1 milyon dolar gibi büyük bir hasılatla bir numaraya oturarak Amerika gişelerindeki rekabeti alt üst etti. Böylece ‘Oyunbozan Ralph’, Karmakarışık (48.8 milyon dolar) ve bir stüdyo klasiği olan Aslan Kral’ı da geçerek gelmiş geçmiş en büyük Disney Animation açılışı oldu.

Kahraman olmaya çalışan bir atari oyunu “kötü adamı” olan Ralph’ı konu alan bu samimi komedi bu hafta sonu, Amerika gişelerinde 1 numaraya oturdu.

Amerikalı eleştirmenlerin hepsi ‘Oyunbozan Ralph’ı överken sinema seyircilerinin filme Cinemascore’da ‘A’ vermeleri projenin ne kadar iyi olduğunu kanıtlıyor. Film ülkemizde 15 Şubat 2013 tarihinde vizyona girecek.“Disney’in bu büyük hasılat yapan, zekice tasarlanmış, muhteşem yönetilmiş animasyon filmi, geçmişe duyulan özlemi samimi bir biçimde yansıtarak tüm puanları topladı.”
Variety


“Klasik atari oyunu kültürüne olan bağlılığıyla sarmalanmış, macera dolu bir yolculuk hikayesi.”
Hollywood Reporter


“Disney Animation eski ihtişamına ve hatta daha fazlasına geri dönüyor. İçinde duygu olmayan teknik ustalık hiçbir şeydir. Oyunbozan Ralph, asıl amacından hiç şaşmıyor: eğlendirmek ve bize kendimizle ilgili bir şey öğretmek.”
IGN US

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>