>

KÜLTÜR-SANAT

Öz Hakiki Karakol Sinemalara Kuruldu!

“Öz Hakiki Karakol” filmi, 18 Mayıs’ta vizyondaki filmler arasında yerini alıyor.
 
   
 
 
     

‘Öz Hakiki Karakol’ filmi Osmanlı döneminin en meşhur ve büyük dolandırıcılarından Eyüplü Halit’in efsanelerle dolu hayat hikayesinden esinlenilerek beyaz perdeye taşındı. Kamuoyunun “Erdal Bakkal” olarak tanıdığı Cengiz Bozkurt, “Hasan” karakterini canlandırdığı filmde bu kez sevenlerinin karşısına sahte bir karakol kurup karakolun amiri olan bir üçkağıtçı rolünde çıkıyor.

HALK İNANDI, DEVLET İNANDI, KENDİLERİ DE İNANDI

Bu hikayeden yola çıkan 'Öz Hakiki Karakol' filmi senaristleri İbrahim Güler ve Erdal Bektaş sahte bir karakol kuran beceriksiz bir dolandırıcı grubunun komik olaylarını beyaz perdeye taşıdı. Arkadaşları ile bir otelin illegal işletilen kumarhanesini soyup köşeyi dönmeyi planlayan Hasan'ın(Cengiz Bozkurt) kurduğu sahte karakola, daha ilk gününden halktan ihbar telefonları gelmeye başlar. Hasan ve arkadaşları ihbarlara kendi bildikleri ve üslupları ile müdahale eder. Bir yandan soygun planı yapan diğer yandan halka hizmet etmeye çalışan kahramanlarımız devlet'in iki tane stajyer atamasıyla sahte karakolda beklemedikleri gelişmeler yaşamaları, izleyiciyi de kahkahalara boğacak.

MUSOLLİNİ’Yİ OYUNA GETİRDİ

İstanbul’un işgal altındaki son günlerinde Türk ordusunun şehre girmesine 3-4 gün kala arkadaşı Arap Abdullah ile Feridiye semtinde bir ev kiralayan Eyüplü Halit’in şeytana pabucunu ters giydiren planı, efsane haline geldi.
Vatandaştan para koparmak için kiraladığı evi, karakola çeviren kurnaz Halit, bulunduğu çevreye kendini komiser, arkadaşı Arap Abdullah’ı da bekçi diye tanıtır. “Masum insanları şikayet edersin ha” diyerek nezarethaneye attığı zengin Rumlar’ı rüşvet karşılığında serbest bırakarak bir servet sahibi olan Eyüplü Halit’in Musollini’yi bile kandırdığı konuşuluyor.ÖZ HAKİKİ KARAKOL’U GERÇEK KARAKOL SANDILAR

'Öz Hakiki Karakol'un çekimleri esnasında Çakıllı Belediye'sinden çekim için yapılan karakol açılışı anonsunu gerçek sanan Çakıllı halkı, karakolu gerçek sanıp karakolu tebrik etmeye geldi. Çakıllı Beldesi meydanındaki çekim esnasında sahne gereği belediyeden anons yaptıran ekip sahne bitimi sonrası karakolun kurulu olduğu mekana gittiklerinde halkın eski bir okul olan mekanın bahçesinde toplandığını gördüğünde çok şaşırdı.

“ÖZ HAKİKİ KARAKOL”DAN, EMNİYET MENSUPLARINA ÖZEL İNDİRİM

Yeni bir kahkaha tufanı yaratacak filmi vizyon süresince, Emniyet mensubu ve yakınları anlaşmalı sinemaların gişelerinde kimlik ibraz ederek indirimli olarak izleyebilecekler.

KONUSU:
‘Herkesin içinde bir polis vardır’ ana fikrinden yola çıkan filmin senaryosu ise şöyle gelişiyor: Cezaevinden yeni çıkan üç kağıtçı Hasan (Cengiz Bozkurt), yaptığı soygun planını uygulamak için beceriksiz mahalle arkadaşlarıyla birlikte dolandırıcılığa tövbe etmiş Kuzey Baba’yı ikna etmeye gider. Kısa yoldan zengin olma hayaliyle yanıp tutuşan gençler, birden kendilerini çakma bir köy karakolunda polis olarak bulurlar.

OYUNCULAR:
Cengiz Bozkurt, Emin Maltepe, Oktay Gürsoy, Serkan Genç, Sezgin Cengiz, Hasan Demirtaş (KUZEY BABA: EMİN MALTEPE,HASAN: CENGİZ BOZKURT YAKIŞIKLI: OKTAY GÜRSOY, NİYAZİ: SERKAN GENÇ,CENKER: SEZGİN CENGİZ, KENAN: HASAN DEMİRTAŞ)

Yönetmen: İbrahim Güler
Senaryo: Erdal Bektaş, İbrahim Güler
Müzik: Batuhan Fırat
Süre: 85 dk
Tür: Komedi
Yapım: Arkadaş Yapım (Yusuf Güler) – Medya Mühendisi (Kayahan Nacar,Ceyhun Büyükbeşe)
Dağıtım: Tiglon

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>