>

KÜLTÜR-SANAT

Risus performans geceleri

İstanbul’luların yeni alternatif konser ve etkinlik mekânı yaz boyunca çoşturacak.
 
   
 
 
     
Risus Production Esenkent Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu “Risus Performans Geceleri “ konserlerine devam ediyor.

İstanbul’luların yeni alternatif konser ve etkinlik mekânı olarak 6 Haziran’da Sezen Aksu konseri ile kapılarını açan Esenkent Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu “Risus Performans Geceleri” ile yaz boyunca en sevilen sanatçıların vereceği konserlere ve tiyatro etkinliklerine evsahipliği yapmaya devam ediyor.


“Risus Performans Geceleri “ 27 Haziran 2008 Cuma akşamı ; Uğur Mumcu’nun ünlü eseri “Sakıncalı Piyade “ ile yakın tarihimizde yaşanmış ve bu günümüzü etkilemiş bir dönemi mizahi bir yaklaşımla anlatan 12 Mart döneminde yargılandığı davaların mahkeme tutanakları kaynaklığında yazılan oyun ile seyirci ile buluşuyor.Orhan Aydın"ın Genel Sanat Yönetmenliği"nde Mehmet Ulay"ın rejisi ile sahnelenen oyunun müzikleri Timur Selçuk, dekor tasarımı M. Ziya Ülgenciler, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, efekt tasarımı Ersin Aşar, hareket düzeni Gizem Erden, belgesel film tasarımı ise Önder Önsal imzasını taşıyor. Oyunun oyuncu kadrosunda ise, Mehmet Ulay, Orhan Aydın, Recep Yener, Oğuz Tunç, Mustafa Kırantepe, Tamer Özceviz, Deniz Atam, Kayhan Koşar, Cenk Şengül bulunuyor.


Türkiye’de Rap müziğin öncüsü olarak kabul edilen ve en sevilen sanatçılarından olan “Ceza “ konseri 28 Haziran 2008 Cumartesi ve genç kuşak sanatçılarından olan, müzik dünyasına hızla giren ve konserleri ile gençleri müzik ve eğlence ile buluşturan “Emre Aydın “ ise 5 Temmuz 2008 Cumartesi akşamı sevenleri ile “Risus Performans Geceleri “ nde sahne alacak.

Yaza damgasının vuracak konserleri ve etkinlikleri ile İstanbul’lu seyirciye kapılarını açan Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu, Risus Performans Geceleri adı altındaki organizasyonlar ile yaz boyunca seyirciyi en sevilen sanatçıların konserleri ve tiyatro etkinlikleri ile buluşturuyor.4.000 kişilik kapasitesi, görkemli sahne dekorasyonları, 700 araçlık otopark imkanı, oturma alanları ve eşsiz akustik düzeneği ile Esenkent Rıfat Ilgaz Açıkhava Tiyatrosu, yaz boyunca İstanbul’lulara konser ve tiyatro izleme imkanını sunuyor.


ETKİNLİK TAKVİMİ :

Sakıncalı Piyade (Oyun)
27 Haziran 2008 Cuma - Saat : 21:00
Bilet Fiyatları: 15 YTL – 20 YTL

Ceza (Konser)
28 Haziran 2008 Cumartesi - Saat :21:00
Bilet Fiyatları : 20 YTL- 25 YTL

Emre Aydın (Konser)
05 Temmuz 2008 Cumartesi - Saat :21:00
Bilet Fiyatları: 20 YTL- 25 YTL

DonKişot Prodüksiyon tarafından organize edilen “Risus Performans Geceleri “ sürpriz isimler ve etkinlikler ile yaz boyunca devam edecek.

Biletler biletixde …. www.biletix.com Tel : 0216 556 98 00

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>