>

KÜLTÜR-SANAT

Serhan Kurşun’un Kaleme Aldığı; “Garaz” 2.Baskısıyla Raflarda!

Depremden önce yayımlanan ilk baskısıyla; Hatay’ın çan, ezan ve hazzan sesleriyle yoğrulmuş havasını edebî zevki yüksek bir okumayla sunan; “Garaz”, kısa zamanda ikinci baskıya ulaştı.
 
   
 
 
     

Serhan Kurşun’un ilk kitabı; “Garaz – Gölgelerin Oyunu”, tarih boyunca pek çok medeniyeti ağırlamış olan Hatay’ı merkezine alıyor. Kadim kentin panoramasını; aşk ve ihanetin hikâyesi ile harmanlayan Kurşun, gizli güçlerin planlarına dâhil olan medeniyetler şehrini kusursuz bir atmosferle okuyucuya yansıtıyor. Okur tarafından çok sevilen Garaz; aile, toprak sevgisi ve sınıf çatışmasını kendine özgün anlatımıyla sunuyor. Şehrin mistik sokaklarında tansiyonu hiç düşmeyen psikolojik bir gerilimle son buluyor.

İnsanları tek bir renge mahkûm etmek isteyenler, iyilerin sarsılmaz duvarıyla karşılaşıyor!

Tarihi coğrafyanın üzerinde geçen çekişmeleri anlatan Garaz; insanoğlunun kötülük etme isteğinin üzerine parmak basarak, edebiyatseverlerden tam not aldı. Hatay’da yüz yıllardır süre gelen güç savaşlarını ve perde arkasından dönen gölge oyunlarının yer aldığı romanda; dinler ve kültürler arasında yaşanan kargaşa yüklü serüven edebiyatseverleri bir kez daha karşılıyor. Kısa süre önce birinci baskısı tükenen; “Garaz – Gölgelerin Oyunu”, demografik yapıyı değiştirmek için mücadele eden gizil güçlerle, şehrin gerçek sahipleri arasında yaşanan nefes kesici mücadeleyi ikinci baskısı ile yeniden okurlarıyla buluşturuyor. Akdeniz’in mistik yüzünü raflara taşıyan kitap; mitoloji, tarih ve siyasetin iç içe geçtiği hikâyesiyle yeni okuyucularını bekliyor.

Kitap Hakkında


Binlerce yıl geriye uzanan bir tarih, sayısız medeniyete yapılan ev sahipliği ve üç büyük dine sahne olmuş topraklar… Tüm zamanların şehri Hatay’da güç savaşı başlıyor.

Dünyayı yerinden oynatacak; dinler ve kültürler arasında kargaşa yaratacak büyük planın perde arkasındaki gizil güç, onun “gölge” oyuncuları ve şehrin gerçek sahipleri arasında tansiyonu hiç düşmeyen bir mücadele yaşanıyor.

Bu kavganın tam ortasında ise eski bir aşkın hazin gerçekleri gün yüzüne çıkıyor. Zahit ve Kemal… İki kardeşin bir kadın için beslediği imkânsız aşk, bu mistik şehrin sokaklarında, hiç beklenmedik bir psikolojik gerilimin içinde son buluyor.

Mitoloji, tarih ve siyasetin iç içe geçtiği elinizdeki roman zihinlerde iz bırakacak bir kent panoraması çiziyor. “Garaz”, okuru olağanüstü kurgusuyla sınırları zorlayacak bir oyuna davet ediyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>