>

KÜLTÜR-SANAT

Sinan Akyüz’den Yüreklerinize Dokunacak Bir Roman!

Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar`dan yine ses getirecek yeni romanıyla okurlarıyla buluşuyor.
 
   
 
 
     

Alfa Yayınlarından çıkan Şahika&Feraye’de yazar, iki genç kızın Çanakkale Savaşı’yla başlayıp Ürdün’e uzanan gerçek yaşamından yola çıkıyor ve okurlarını aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor.

İKİ KIZ KARDEŞİN BİR SOLUKTA OKUNAN GERÇEK HİKÂYESİ…


Biga-İstanbul-Ürdün üçgeninde geçen ve 1914’te başlayıp 1928’de sona eren roman yakın tarihimize ışık tutmakla kalmıyor; aynı zamanda, iki kız kardeş olan Şahika ve Feraye’nin Biga’dan Ortadoğu’ya uzanan masalsı hayat hikâyelerini gözler önüne seriyor.

Bu kitapta okur, aşkın aydınlık tarafı kadar karanlığına da tanık olacak ve kaderin insan yaşamındaki rolünü bir kez daha sorgulayacak.

Sinan Akyüz bu kitapta da yine okuyucularını şaşırtıyor; kitap sürpriz bir sonla okurlarına veda ediyor.ARKA KAPAK…

“Abla.”
“Efendim.”
“Biliyor musun?”
“Neyi?”
“SENİN KADERİN BENİMKİNİ DE YAZMIŞ…”


1900’lü yılların başı, Biga…

Savaştan yorgun düşmüş bir millet, bir çiftlik ve zengin bir aile. Bir yemin ve o yeminle vicdanı arasında sıkışıp kalmış bir baba… Gün gelir kader zarını atar ve hayatlar savrulur dört bir tarafa.

İncir Kuşları, Piruze-Şam’da Bir Türk Gelin, İki Kişilik Yalnızlık gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz’ün kaleminden genç yaşta Ürdün’e gelin giden iki kız kardeşin gerçek yaşam öyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız.

Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz.

Tarih, kader ve aşkın mükemmel bir karışımı…

SİNAN AKYÜZ
Şahika&Feraye
Savrulan Hayatların Hikayesi
Alfa-Roman
Mart 2013
536 Sayfa

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>