>

KÜLTÜR-SANAT

Sinema Sektörüne Yeni Oyuncu: Union Entertainment

Pandemi sonrasında seyircisini beyaz perdeye yeniden döndürmeye hazırlanan sinema sektörüne yeni bir oyuncu dahil oldu.
 
   
 
 
     

CRM Holding iştiraki olan Union İstanbul, Union Entertainment ile beyaz perdede dünya ile aynı anda vizyona girecek filmleri buluşturmaya hazırlanıyor.

Pandemi ile birlikte sinema sektörünün dijitale dönmesiyle başlayan gerileme, şimdilerde dünyaca ünlü yapımların salonlarda yerini almasıyla hareketlenmeye başladı. Devlet destekleri, yapımcılara tanınan olanaklarla birlikte hayata geçirilen yeni yapımlar, sinema izleyicisini tekrardan salonlara yönlendirdi. Bu kış sezonunda tekrar eski günlerine dönmesi öngörülen sektöre, CRM Holding iştiraki olan Union İstanbul, Union Entertainment ile adımını attı. Dünya ile aynı anda Türkiye’de vizyona girecek filmlerin satın almasını tamamlayan ve 6 Ekim itibariyle vizyona girecek ilk filmiyle yayıncı ve dağıtımcı olarak sektöre adımını atacak olan Union Entertainment, 2024 yılı sonuna kadar 5 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

İlk film; “Kent Mezarlığında Sızıntı”

6 Ekim’de Türkiye çapında 120 salonda izleyicisiyle buluşacak olan Kent Mezarlığında Sızıntı filmi, Union Entertainment imzasını taşıyor. Umut Burçin Gülseçgin yönetmenliğindeki bu yerli korku filminin dağıtımcılığını Union Entertainment üstleniyor. Yerli yapımların yanı sıra, Amerika’da 5 film anlaşması yaptıklarını belirten Union Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkmen, “2017 yılından beri Union İstanbul olarak Türkiye’de 160 sinema salonunun reklam satışını gerçekleştiriyoruz. Sinema sektörüne bu yüzden hep sıcak yaklaşıyorduk. Yatırımlarımızı şimdi de sinema sektöründe dağıtım ve yayıncı olarak devam ettiriyoruz” dedi. Bu sezon özellikle Amerika’dan getirecekleri filmlerle, seyirciyle buluşacaklarını anlatan Erkmen, “Önümüzdeki günlerde yeni film anlaşmalarımızı da yapacağız. 2024 yılı sonuna kadar 5 milyon dolarlık yatırım öngörümüz bulunuyor. Ancak, bu rakamı artırabiliriz. İddialı yapımları Türk seyircisiyle buluşturmaya kararlıyız” diye konuştu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>