>

KÜLTÜR-SANAT

Sylvia Nasar Ekonomi Biliminin Kasvetini Yıkıyor!

Akıl Oyunları’nın yazarı Sylvia Nasar ekonomi biliminin kasvetini yıkıyor!
 
   
 
 
     

Sylvia Nasar yeni kitabı Büyük Düşünenler ile ekonominin evrimini tüm detaylarıyla meraklılarına sunuyor. Ve okuyucuyu sürükleyici anlatımı ile insanlık tarihine paralel olarak ekonomi tarihinde iz bırakmış ünlü ekonomistlerin büyüleyici yolculuğuna çıkarıyor.

Mayhew’den Marshall’a, Fisher’dan Hayek’e ve tabii Marx’tan Smith’e kadar pek çok ekonomistin hikâyesine ve teorilerine değinen Nasar okuyucuyu karakterlerin yaşamının içine katarak Victoria döneminden günümüz modern Hindistan’ına kadar ekonominin tarihine ışık tutuyor.Ekonominin dizginleri insanın elinde mi, ekonomik koşullar kontrol edilebilir mi ve daha da önemlisi nasıl kontrol edilir? Sylvia Nasar bütün bu soruların cevaplarını Büyük Düşünenler ile arıyor ve şöyle haykırıyor: “Bundan sonra geriye dönüş yok! (…) 2011’de Tunus, Suriye ve diğer Ortadoğu ülkelerinde ayaklanan insanlar, büyüme, istikrar ve girişimciliğe elverişli bir ticari iklimin, refah bir geleceğin hayalini kuran son insan dalgasını temsil ediyor. Ve böyle bir gelecek bir kez hayal edildi mi, geçmişin kâbusları giderek daha da geride kalacak gibi görünüyor.”

Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alan Büyük Düşünenler sadece ekonomi öğrencilerinin değil herkesin başucu kitabı olmaya aday görünüyor!

Yazar: Sylvia Nasar
Tür: İnceleme - Araştırma
Sayfa sayısı: 656 sayfa
Fiyatı: 30.00 TL
Yayın tarihi: 21.02.2013


facebook.com/altinkitaplar

twitter.com/altinkitaplar
http://www.altinkitaplar.com.tr/buyuk-dusunenler/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>