>

KÜLTÜR-SANAT

Üç Kadın, Üç Kuşak, Büyük Bir Sır….

Kayıp bir çocuk… Korkunç bir sır… Gizemli bir miras… Kate Morton`dan Saklı Bahçe...
 
   
 
 
     

KAYIP BİR ÇOCUK…

I. Dünya Savaşı öncesinde, Avustralya’ya giden bir gemide küçük bir kız bulundu. Authoress, dediği bir kadından bahsediyordu. Küçük kıza bakacağına söz veren bu kadınsa iz bırakmadan kaybolmuştu.

KORKUNÇ BİR SIR…

Nell O’Connor, 21. doğum gününde tüm hayatını değiştirecek bir şey öğrendi. Yıllar sonra araştırmaya karar vereceği bu sır, onu rüzgarlı Kelt sahillerine ve bir zamanlar soylu Mountrachet Ailesi’ne ait olan Blackhurst Malikanesi’ne götürecekti.GİZEMLİ BİR MİRAS…

Nell’in ölümünden sonra torunu Cassandra beklemediği bir mirasla karşılaştı. Ancak aile yadigârı Uçurum Kulübesi ve Saklı Bahçe halk arasında iyi anılmamaktaydı. Çünkü kulübenin ve bahçenin duvarları Mountrachet Ailesi’nin ve bu ailenin yetiştirdiği, karanlık Viktoryen masallar yazarı Eliza Makepeace’in gizemiyle örülmüştü. Cassandra’nın yapması gereken, ailesinin gerçek öyküsünü ortaya çıkarmak ve yüzyıl önce o küçük kızın kayboluşunun sırrını çözmekti.

Avustralya doğumlu Kate Morton, Queensland Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı’nı bitirmiş. Bu bölümden üstün başarıyla mezun olan yazar daha sonra Viktorya Edebiyatında Trajedi üzerine yüksek lisans yapmış. Şu andaysa gotik ve mistik elementler içeren modern romanlar üzerinde doktora tezini hazırlamakta. Evli ve iki çocuk annesi Kate Morton’un kitapları 26 ülkede yayımlanıyor.

SAKLI BAHÇE
Kate Morton
Çeviren: Zeynep Heyzen Ateş
Artemis Yayınları

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>