>

KÜLTÜR-SANAT

“Üçü Bir Arada” ve “Plastik Aşklar” ile Ağustos’ta Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’ndan Kahkahalar Yükselecek!

İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun renkli programı, 4-5 Ağustos’ta iki komedi oyunuyla devam ediyor.
 
   
 
 
     

Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın’ın yeniden yorumladığı, erkeklerin aşkla, kaderle ve erkeklikle imtihanının karanlık ve komik hikâyesini anlatan “Üçü Bir Arada” oyunu, 4 Ağustos Çarşamba akşamı seyirciyle buluşacak. Cezmi Başar ve Levent Kırca anısına düzenlenen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 5 Ağustos Perşembe akşamı ise, 90’lı yıllarda kapalı gişe oyunlar oynayan ve KüçükÇiftlik Park’taki Levent Kırca Çadır Tiyatrosu’ndan tam 20 yıl sonra yeniden KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak Oya Başar’ın, Begüm Birgören ile birlikte rol aldığı “Plastik Aşklar” oyunu, kadının hayatla ve birbirleriyle yüzleşme hikâyesiyle seyircileri kahkaha tufanına davet ediyor. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor. Seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor.

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun renkli programı, 4 Ağustos 2021 Çarşamba akşamı Davran Tiyatrosu’nun “Üçü Bir Arada” ve 5 Ağustos 2021 Perşembe akşamı Anatolia Entertainment Görsel Sanatlar’ın “Plastik Aşklar” adlı komedi oyunlarıyla devam ediyor.

Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın’ın rol aldığı “Üçü Bir Arada”, üç “yazık” adamın aşk, talih, kavga, ayrılık, aile ve arkadaşlık parantezinde kendileriyle ve geçmişleriyle yüzleşmesi; erkeklerin aşkla, kaderle ve erkeklikle imtihanının karanlık ve komik hikâyesi…

Oya Başar ve Begüm Birgören’i tiyatro sahnesinde buluşturan “Plastik Aşklar” ise biri eğitimli ve kültürlü, diğeri çekingen ve geleneklerden bihaber iki kadının yüzleşmelerini, gelgitlerini, hayatla, kendileriyle ve ortak aşklarıyla olan hesaplaşmalarını konu alırken seyircilere bir kahkaha tufanı yaşatıyor.

AÇIK HAVADA, GÜVENLE SOSYALLEŞME İMKÂNI


KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, bu yıl da İstanbulluları açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturuyor. Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor.

Geçtiğimiz yaz misafirlerinin içleri rahat bir şekilde açık havada vakit geçirmelerini sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri bu yıl da en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Programı
4 Ağustos Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu
5 Ağustos Plastik Aşklar – Anatolia Entertainment Görsel Sanatlar
11-12 Ağustos Cimri – Semaver Kumpanya
25-26 Ağustos Bir Baba Hamlet – Baba Sahne
1 Eylül Westend/Batının Sonu – Dasdas
2 Eylül Sevgili Arsız Ölüm Dirmit – Tiyatro HemHal
8 Eylül Yeni Bir Şarkı – Moda Sahnesi
9 Eylül Çamlıca'nın Üç Gülü – Kedi Sahne Sanatları
15 Eylül Hey Gidi Günler – Uygur Gösteri
16 Eylül İki Bekar – Duru Tiyatro
22 Eylül Ben Anadolu – Mam'ar
t


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>