>

KÜLTÜR-SANAT

Yeni “Mission Impossible” Ona Emanet!

Paramount Pictures ve Skydance Productions yeni “Mission Impossible” filmini yönetmesi için Christopher McQuarrie’yi seçti.
 
   
 
 
     

Paramount Pictures ve Skydance Productions yeni Mission Impossible filmini Christopher McQuarrie’nin yöneteceğini duyurdu. McQuarrie, sinemaseverlerle ilk kez 1996’da buluşan ikonik Ethan Hunt rolünü yeniden canlandıracak olan Tom Cruise’un yer aldığı Drew Pearce’a ait olan senaryoyu yönetecek. Projenin yapımı popüler serinin daha önceki filmlerinde de yapımcı olarak hizmet veren Tom Cruise Productions, Paramount ve J.J. Abrams’ın Bad Robot aracılığıyla gerçekleştirilecek. Son filmde finansal ortak ve sorumlu yapımcılar olarak görev yapan Skydance Productions geliştirme ve yapım sürecinde ekiple yakın çalışacak.

Cruise konuyla ilgili şunları söyledi; “Mission Impossible” serisinin son filminde Chris’le yeniden bir araya geleceğim için heyecanlıyım. Filmleri yapmaya her birinin kendi vizyonu olan farklı bir yönetmenle çalışma hedefiyle başladım. Chris, tüm dünyadan izleyicilerin “Mission Impossible” serisinden beklediği kalp sıkıştıran aksiyonu ve heyecanı verecek olan olağanüstü bir film yapımcısı.”

Paramount Film Grubu Başkanı Adam Goodman ise şunları ekledi; “Mission Impossible” serisi kendine özgü yönetmenleriyle özeldir. Chris McQuarrie’nin bu geleneğin başarıyla sürdüreceğine eminim.”

McQuarrie, son dönemde Paramount ve Skydance için başrolde Cruise’un oynadığı, New York Times çok satan yazarı Lee Child’ın romanlarına dayanan “JACK REACHER”ı yazmış ve yönetmişti. Senaryo çalışmaları arasında 2008 yılının “VALKYRIE” filmiyle 1995’de en iyi senaryo dalında Oscar ödülü aldığı “Olağan Şüpheliler” filmi bulunmaktadır.

Dünya çapında başarılı olan serinin dördüncü filmi “MISSION IMPOSSIBLE GHOST PROTOCOL” tüm dünyada yaklaşık 700 milyon dolar hasılat yapmış ve Cruise’un kariyerinde bugüne kadar en yüksek hasılatı yaptığı filmi olmuştu. Toplam gişe hasılatı 2 milyar dolardan fazla olan “Mission Impossible” serisi tüm zamanların en başarılı yapımları arasında gösterilmektedir. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>