>

KÜLTÜR-SANAT

Yüreklere Dokunan Samimi Hikâyeler

Ünlü yazar ve Sufi felsefesi öncülerinden Hakan Mengüç, 25 ülkede yayımlanan kitaplarına bir yenisini ekledi...
 
   
 
 
     

Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi Misafir adlı eserle, okurlar Mengüç'ün benzersiz düşünceleriyle yeniden buluşuyor.

Mengüç yeni kitabında okurlarına, her biri birbirinden değerli dersler barındıran, ruha iyi gelen, gerçek hayattan ilham alınarak oluşturulmuş hikâyeler sunuyor.

“Her bir hikâyenin içinde, hayatın ne kadar zengin ve karmaşık olduğunu görmemize yardımcı olan, ortak insanlık tecrübelerimiz bulunuyor.”

Bu kitapla birlikte çıkacağınız yolculukta kişinin kendini daha iyi tanımasının önemini, yaşamın zorluklarıyla başa çıkmanın değerini ve ruhu besleyecek deneyimler yaşamanın güzelliğini fark edeceksiniz.

Daha iyi bir dünyayı hep beraber kurmak için ilham verecek hikâyelerden oluşan, Hakan Mengüç’ün yazdığı Mutluluğu Sende Bulan Senindir, Ötesi Misafir Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

Kaybettiğin her şey, bir gün başka bir surette sana geri döner.

Hepimiz eksiliriz zaman zaman, ama kaybetmeyiz aslında hiçbir şeyi. Kaybettiğimizi sandığımız her şey, başka suretlerdeki kazançlarımız olarak geri dönerler eninde sonunda.

Hayat, çok daha adil ve çok da inceliklidir yaptığı hesaplarda. Saniyeler sonra ne olacağını bilmeden, yıllar sonrasının planlarını yapıyoruz. Oysa hayat her zaman sürprizlerle doludur yol arkadaşım.

Hiçbir karşılaşmanın tesadüf olmadığı gibi senin de şu an bu kitabı eline alman tesadüf değil...

Bu sayfalar, karşılaştığın zorluklarda sana manevi bir şifa sayılabilecek, derin ve samimi hikâyeler içeriyor.
Umudunu asla kaybetme!

Unutma, kalbinde iyilik biriktirenlerin yolu daima açıktır.

***

Dünya çapında tanınan yazar Hakan Mengüç’ün Türkçede sekiz kitabı bulunmaktadır. Besteci ve müzisyen de olan Mengüç’ün kitapları 11 dile çevrilmiştir.

Eser Adı: Mutluluğu Sende Bulan Senindir Ötesi Misafir
Eser Alt Başlığı: Yüreklere Dokunan Samimi Hikâyeler
Yazar Adı: Hakan Mengüç
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 184

Yazar Hakkında:

Hakan Mengüç, Türkiye’de ve dünyada pek çok ülkede, geniş kitleler tarafından tanınan bir yazar, besteci ve akademisyendir. 8 kitabı bulunan yazarın eserleri kısa sürede 11 farklı dile çevrilmiş ve 25 ülkede yayımlanmıştır.

Sufi felsefesinin temelleri üzerine kurduğu öğretisini günümüze başarılı şekilde uyarlamasıyla tanınan yazar, aynı zamanda Girne Amerikan Üniversitesi’nde Sufi Akademi’nin hem başkanlığını yapmakta hem de akademisyen olarak görev almaktadır. Müziğe de büyük ilgi duyan Hakan Mengüç’ün besteleri de bulunmaktadır. Ayrıca bir ney virtüözü ve piyanisttir de...

Hayat Felsefesi

Umutlu olmak ve umudu paylaşmak üzerine inşa ettiği hayat felsefesini açıklarken “Umutlu olmak, safça bir iyimserlik değildir. İnsanlığın yüzleştiği trajediyi görmezden gelmek de değildir. Umut her ihtimali görüp, evinde oturup kötülüğe küfretmektense, iyilik için elinden geleni yapmak demektir” diyen Hakan Mengüç, yeryüzünde umudun var olmaya devam etmesi için buna inanan bir kişinin varlığının dahi kâfi olduğunu savunuyor. “Üstelik bu kişi sen olabilirsin” diyor.
Sonrasında sen, başka bir “sen” ve başka bir “sen” daha olarak “biz”e dönüşmeye devam edecektir.

İşte bu yüzden “Karanlığa küfredeceğine bir mum yak” düşünüşünü benimsemiştir Hakan Mengüç... Yaktığı mum ile başkalarının aydınlanması yolunda emek vermeyi arzulayan yazar, bu yolda başkalarının da yeni mumlar yakmaya cesaret gösterebilmesine vesile olmayı diliyor.

Mevlana’nın da dediği gibi: “Bir mum, başka bir mumu tutuşturduğunda kendi ışığından hiçbir şey kaybetmez. Tam aksine karanlıkların aydınlanmasına vesile olur.”

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Diğer Kitapları:

Her Şey Vaktini Bekler

Sen Yola Çık Yol Sana Görünür

Gitmeli miyim Kalmalı mıyım?

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

Keine Begegnung In Unserem Leben Ist Ein Zufall

No Encounter Is By Chance

Kalbin Temizse Hikâyen Mutlu Biter

Ben Ney’im

Mevlana-İstediğin Bir Şey Olursa Bir Hayır, Olmazsa Bin Hayır Ara


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>