>

KÜLTÜR-SANAT

“Zaman Makinesi 1973” 14 Mart’ta Vizyona Giriyor

Başrollerini Seda Bakan ve Gürgen Öz`ün paylaştığı film “Zaman Makinesi 1973” 14 Mart’ta vizyona girmeye hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Zamanlar arası yolculuğun bazen duygusal bazen mizahi dille ele alındığı filmin hikayesini Kemal Kenan Ergen kaleme aldı. Yapımcılığını Adal Yapım’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Türk sinema tarihinin deneyimli isimlerinden Aram Gülyüz oturuyor.

ZAMAN MAKİNESİ 1973 HAKKINDA

Lüks bir hayatı olan Tolga, hayatı boyunca çalışmamış, zengin, şımarık ve kendini beğenmiş bir adamdır. “Zaman Makinesi 1973”, Tolga’nın bir rastlantı sonucu günümüzden geçmişe yolculuğunu ve 1973 yılında başına gelen olayları anlatan bazen eğlenceli bazen duygusal hisler yaşatan bir baba oğul hikayesidir.

Tolga’nın babası Ali Rıza Bey vefat ederken tüm servetini annesine bırakırken Tolga’ya sadece “Anadol STC 16” marka eski bir otomobil bırakır. Tüm mirastan men edilen Tolga sinirlenir ve arabaya atlayıp uzaklaşmak ister. Sinirle başına gelenleri eleştiren Tolga bir anda havalanan arabası Süper Türk Canavarı (STC) ile kendisini gökyüzünde bulur ve araba onu kumsala ulaştırır. Geldiği yerde insanların üzerindeki eski püskü kıyafetler Tolga’nın tuhafına gider ve bir tamirhane bulmak için yola çıkar.

Sinemaseverler “Zaman Makinesi 1973” geçmişe keyifli bir yolculuk yapacak…

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>