>

MAGAZİN

Altın Portakal’a Emrah Yücel imzası…

Tasarım dünyasının uluslararası başarılara imza atan ismi Emrah Yücel, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi festival ...
 
   
 
 
     

Hollywood’un ünlü filmleri için tasarladığı afişlerle film yapımcılarının gözdesi olan, sinema reklâmcılığının Oscar’ı sayılan Key Art ödülünü 2 kez üst üste kazanan Emrah Yücel, Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Avrasya Film Market’in afişlerinin tasarımını yapıyor.
Tasarım dünyasının uluslararası başarılara imza atan ismi Emrah Yücel, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi festival afişlerinin tasarımını üstlendi.

Emrah Yücel, bu yılın Altın Portakal afişi için şu açıklamayı yaptı: “Bu yılki afişte gecen yıl kullandığımız altın güneş (altın portakal) konsepti gene ağırlıklı bir yer tutuyor. İlk afişimizde altın güneş fikrini insan figürü ile birleştirerek bir başlangıç yapmıştık. Bu yıl biraz daha soyut bir basamağa çıkarak daha farklı bir illüzyona dayandırdım afişi. Film şeritlerinden oluşan bir denizde batan güneşin yansımasında kürek çeken bir insan figürü. İkonik bir çözüm ve yarattığı illüzyon açısından güçlü ve akılda kalıcı bir çözüm. Bu afişi Türkiye'den çok sevdiğim bir ustam Gürbüz Doğan Ekşioğlu'na adıyorum. Kendisi benim için dünyanın neresinde olursam olayım çok önemli evrensel bir ilham olmuştur”.


Kill Bill I ve II, Frida, Cold mountain, Hero, the Hours, Star Wars Trilogy, SpiderI Robot, Talented Mr. Ripley ve Tailor of Panama gibi ünlü film afişlerinin yanı sıra Sopranos, the Wire, Robin Williams in Broadway, Oz ve Six Feet Under gibi dizilerin de afişlerine imza atan Yücel Türkiye’de de Vizontele, G.O.R.A gibi filmlerin afişlerinin tasarımını gerçekleştirdi.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>