>

MAGAZİN

Athena Şarkısı'na revize

Athena ``For Real`` şarkısını yeniden gözden geçirerek düzenlemesinde değişiklik yapacak...
 
   
 
 
     
ATHENA'NIN EUROVISION ŞARKISI YENİDEN DÜZENLENECEK...

Eurovision Genel Koordinatörlüğünden edinilen bilgiye göre, Athena`nın Eurovision Şarkı Yarışması için hazırladığı 3 şarkıdan biri olan ``For Real`` şarkısını 8 milyon vatandaş oy vererek belirledi. Şarkı 6 milyon vatandaşın oyuyla birinci seçildi. Ancak, geçen yılın birincisi Sertab Erener şarkıyı ``Kazanamaz`` diye eleştirirken, bazı vatandaşlar da RTÜK`e şikayet ederek, ``Ajdar`ın Nane Nane şarkısıyla katılsak daha iyi sonuç elde ederiz`` dedi. Aralarında Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve İngiltere`nin de bulunduğu 11 ülkenin Eurovision prodüktörünün ise şarkıya ``Türkiye birinciliğe alıştı`` sözleriyle tam not verdiği belirtildi.

Athena`nın hazırladığı şarkının özellikle Avrupa`da geniş bir dinleyici kitlesinin bulunduğu öne sürülürken, Türk gençlerinin de yarışmada oy kullanma ihtimalinin yükseldiği kaydedildi.

Athena`nın 15 Mayıs günü Türkiye`yi temsil ederken hükümetten ya da TRT`den ``giysi, sahne şovu, yorum`` konusunda herhangi bir baskıyla karşılaşmayacağı, yarışmada istediği giysiyi giyebileceği ve istediği davranışı sergileyebileceği yetkililer tarafından ifade edildi.

Öte yandan ülkelerin tamamı en son 20 Mart günü EBU`ya (Avrupa Yayın Birliği) katılacakları şarkıları bildirecek. Ülkelerin yüzde 80`i şarkılarını EBU`ya bildirirken, bu ülkeler arasında Türkiye de yerini aldı. Bildirdikten sonra bile şarkı üzerinde değişiklik yapılabileceği ifade edildi. Athena da daha önce pekçok kez olduğu gibi ``For Real`` şarkısını yeniden gözden geçirerek düzenlemesinde değişiklik yapacak. Ayrıca daha önce şarkıyı tanıtmak için çekilecek klip hazırlığı da son aşamaya geldi.

Fiziki şartlarının (otopark-ses düzeni-kapasitesi) daha elverişli olması nedeniyle Abdi İpekçi`de gerçekleşecek olan yarışma karşılığında TRT yer için para ödemeyecek.
Provaların bile biletli izleneceği yarışmadan yaklaşık 600 bin Euro gelir elde edilmesi bekleniyor. Yetkililer bu paranın TRT`nin harcamalarının 4`te birini bile karşılamayacağını ancak Türkiye`nin çok pahalıya yapabileceği tanıtım işini düşük maliyetle gerçekleştirebileceğini belirttiler.

haberturk
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>