>

MAGAZİN

Atiye: `Festival Filminde Oynayacağım!`

‘Bu işte bir yalnızlık var’ şarkısı bir dönüm noktası oldu.
 
   
 
 
     

Bir film için yapıldı ve tam bir ters köşeydi. Beklenmedik bir sound ve sözlerin aşkla alakası yok. Genelde tüm şarkılar aşkla ilgilidir. Şarkı başka bir yerde duruyor. Dizi teklifi her zaman geliyor ama şu ana kadar beni çok heyecanlandıran bir senaryo okumadım. Çok yoğun bir tempom var o yüzden dizi bana göre bir şey değil ama doğru ekip varsa film her zaman olabilir. ‘Bu işte bir yalnızlık var’ filminde oynadıktan sonra oyunculuk çok cazip gelmeye başladı. O filmde kendimi oynadım tam anlamıyla oyunculuk olmamıştı ama oyunculuğa karşı bir merakım oluştu. Yeni bir film projem de var. Bir festival filminde rol alacağım. Konusu müzik, kendimi oynamayacağım başka bir karakteri canlandıracağım. Beni çok heyecanlandıran bir proje.”

“Kendi bestelerime güveniyorum”

“Bestelerimi başka isimlere vermek benim hayallerimden biri. Daha çok gencim ama bir sürü albümüm, 20’ye yakın klibim var. Farklı projelerde yer aldım. Kendimi sadece bir şarkıcı olarak değil aynı zamanda söz yazarı olarak görüyorum. Artık ve o konuda iddialıyım. Kendi bestelerime güveniyorum. Bundan sonra albümlerimde kendi bestelerime, kendi şarkılarıma yer vereceğim. Her zaman yer alıyor ama bundan sonra daha çok olacak. Başka şarkıcılara da şarkı vermek isterim.”

“Oyunculuk dersleri alacağım”

“Sarkıcıların oyuncu olması ile ilgili olumsuz düşünmüyorum, herkes istediği şeyi yapabilmeli. Tabi bir insan her şeyi yapamaz, her insanın özel bir yeteneği vardır. Benim yeteneğim müzik ve onunla ilgili şeyler. 10 yıldır bu işi yapıyorum ve beni hala heyecanlandırıyorsa demek doğru kararı almışım. Oyunculuk ve şarkıcılığın ortak noktası kamera karşısına geçmek. Benzer noktalar var. Tabi hiçbir zaman oyuncuyum diyemem. Yer alacağım festival filmini değerlendirirken yönetmene de şunu söyledim; ‘Ben bir şeyi yaptığım zaman tam anlamıyla, tüm kalbimle yapmayı istiyorum. Bu filmde oynayacaksam da öncesinde sizden oyunculuk dersi almak isterim.’ O da buna çok sevindi ve eğitime başlayacağız.”

“X Factor’ün bitmesine çok üzüldüm”


“X Factor çok çabuk bitti biz de üzüldük. En azından finali yapsaydık ve dörtgen kazansaydı isterdim. Çok mutlu olurdum. İlk teklif geldiğinde çok düşündüm çünkü ben çok fazla televizyona çıkan biri değilim. Doğallık benim için her zaman çok önemli ve televizyonda kendin olmak zor oluyor. Sevdiğim programlar var, Okan Bayülgen ve Beyaz’ın programlarına çıkıyorum ama sürekli televizyonda olmak isteyen biri değilim. X Factor müzik ağırlıklı olduğu için beni heyecanlandırdı. Yarışmacıları gördüm ve çok beğendim ve en doğal halimle olmalıyım dedim. Müzik ile ilgili olduğu sürece başka yarışma programını da değerlendirebiliriz.”

“Eurovison katılmaktan korkmam”

“Eurovison ülkemizin tekrardan katılması gerekiyor, bütün halkımız katılmamamıza üzülüyor. Çok sevdiğimiz bir yarışma, herkesin çok heyecanlanıyor. Teklif bana geliirse değerlendirim. Katılmaktan korkmam.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>