>

MAGAZİN

En skandal isim Michael Jackson

Olaylı yaşamı ve taciz iddialarıyla gündemden düşmeyen ünlü şarkıcı Michael Jackson, şov dünyasının "en skandal ismi" seçildi.
 
   
 
 
     
Internetteki ''msn'' sitesinin yaptığı ''Hollywood'un En Skandal İsimleri'' anketinde ipi Michael Jackson'ın göğüslemesi sürpriz olmadı.

80'li yıllarda ''Thriller'' albümüyle parlayan ve tüm dünyada sevilerek ''pop müziğin kralı'' unvanına layık görülen Jackson, ne yazık ki bir süre sonra yalnızca skandallarıyla anılmaya başladı.

İlk olarak ''rengini beğenmediği'' için sonu gelmez estetik ameliyatlarına başlayan Jackson, defalarca bıçak altına yatarak bembeyaz oldu. Yüzünün ifadesini de bu ameliyatlarla tanınmayacak hale getiren sanatçı, Lisa Marie Presley ile yaptığı evliliğin bitmesinin ardından, Debbie Rowe adlı hemşireden iki çocuğu olan Jackson, çocuklarını balkondan aşağı sallamak, onları maskelerle gezdirmek gibi garip davranışlar sergiledi.

Mikroplardan korunmak için kendisi de maskeyle dolaşan Jackson, geçmişte gündeme gelen çocuklara taciz iddialarıyla şu günlerde yine isminden söz ettiriyor.

OSCAR'I VAR AMA...

Listede yer alan ünlü yönetmen Roman Polanski de tıpkı Jackson gibi hayatı skandallarla dolu bir isim.

Hamile eşi Sharon Tate 1969'da satanist bir şahıs tarafından katledilen Polanski, ünlü aktör Jack Nicholson'ın evini ödünç alarak 13 yaşındaki bir genç kızla birlikte olduğu iddiasıyla mahkemelik oldu. Suçlu bulunan ve yakalanamadığı için halen ABD'de aranan Polanski, ''Piyanist'' filmiyle ''En İyi Yönetmen'' Oscar'ını kazanmasına rağmen ödülünü almaya gelemedi.

Sinemanın efsane yıldızlarından Ingrid Bergman da listede yer alanisimlerden. Evli İtalyan yönetmen Roberto Rossellini ile birlikte olanyıldız, o dönemde kendisi de evli olduğu için büyük tepki çekti. Filmleri yasaklanan ve ABD Senatosu tarafından da kınanan oyuncu, seneler sonra senatonun özür dilemesine rağmen Hollywood'un ''lekeli melekleri'' arasına adını yazdırdı. Rossellini ile Bergman, eşlerindenboşandıktan sonra evlendi.

Ünlü yönetmen ve oyuncu Woody Allen ise evlatlığıyla ilişkiye girmesiyle skandal isimler arasında yer almaya hak kazandı! Soon-Yi'yieşi Mia Farrow ile birlikte evlatlık alan Allen, 21'lik genç kadına gönlünü kaptırınca ortalık karıştı. Bu olay üzerine Farrow ile Allen yollarını ayırdı.

Tanınmış oyuncu Winona Ryder ise bir mağazadan yaptığı hırsızlıklalistenin demirbaşları arasına girdi. Güvenlik kamerasına yakalanan Ryder, suçlu bulunarak tazminat ve toplum hizmeti cezalarına çarptırıldı.

''Dört Nikah, Bir Cenaze'' filmindeki ilgi çekici oyunuyla dikkatleri üzerine çeken genç İngiliz aktör Hugh Grant'in kaderi ise 1995'te bir gece değişti. Hayat kadını Divine Brown ile otosunda yakalanan Grant, bu olaydan sonra ünlü model Elizabeth Hurley ile yollarını ayırdı.

Yatak odasına gizli kamera koyarak konuklarını çeken aktör Rob Lowe, seslerinin başkasına ait olduğu belirlenen ''Milli Vanilli'' topluluğu üyeleri, uyuşturucudan defalarca tutuklanan oyuncu Robert Downey J.R ile park tuvaletinde bir erkekle uygunsuz biçimde yakalanarak tutuklanan George Michael da listede yer aldı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>