>

MAGAZİN

Göğüslerini Büyüten Kadınlar İntihara Daha Meyilli!

Finlandiya'da yapılan bir araştırmaya göre, plastik cerrahi ile göğüslerini büyüten kadınların, operasyonu geçirmeyenlere oranla intihara 3 kat daha fazla meyilli olduğu açıklandı.
 
   
 
 
     
1970 ile 2000 yılları arasında estetik operasyonla göğüslerini büyüten 2 bin 116 bayan arasında yapılan bir araştırmada, bu bayanlardan 10'unun intihara teşebbüs ettiği tespit edildi.

Araştırmayı yapan Fin Kanser Tescil Kurumu'ndan Eero Pukkala, bu miktarın Finlandiya'daki intihar ortalamasının 3 kat üzerinde olduğunu açıkladı.

Pukkala, ‘Bu bayanların çoğunun göğüs implantasyonu yolunu seçerek psikolojik problemlerinin üstesinden gelmeye ve kendilerine olan güvenlerini sağlamaya çalıştıklarını düşünüyoruz. Fakat bu bayanlar arasında intihara teşebbüs oranının yüksek olması bu yöntemin işe yaramadığını gösteriyor.

Bu tip operasyonların insanların sosyal hayatlarını geliştirdiğini düşünen plastik cerrahlar, bu yöntemin sorunları çözmekte işe yaramadığını söylemeliler. Başvurulan bu yol, genellikle bu kişilerdeki depresyonları derinleştiriyor’ diye konuştu.

Kaynak: www.gecce.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>