>

MAGAZİN

Gündemde yine Armağan Çağlayan var...

Türkstar'ın sivri dilli jüri üyesi Armağan Çağlayan'a göre yarışma bu kez çok çetin geçecek, çünkü yarışmada Armağan’a göre çok daha iyi sesler var…
 
   
 
 
     
Kanal D'de 25 Mart'tan itibaren ekrana gelecek yarışma programı Türkstar'ın jüri üyelerinden Armağan Çağlayan'a göre yarışma ilkine göre çok daha renkli geçecek.

Ahmet San, Ercan Saatçi ve Zerrin Özer'le birlikte İzmir ve Antalya'da yaptıkları elemeleri değerlendiren Çağlayan, "Bu kez 13'e kalmak biraz daha 'kanlı' olacak. Jüri arasında çok büyük kavgalar çıkacak. Çünkü, ilkine göre çok daha güçlü ve iyi sesler var" dedi. Çağlayan, İzmir ve Antalya'daki izlenimlerini Milliyet'e anlattı:

Onlarla çay içtim
"Türkstar'ın İzmir elemelerine 5 bin, Antalya elemelerine ise 2 bin kişi başvurdu. Gece 3'lerde otelin kapısında kuyruğa giriyorlar. Antalya'da fırtınanın olduğu gece yarısı 300 kişi otelin yanındaki taksi durağında yattı. Onları görünce vicdan azabı çektim. Ben sıcakta yatarken onlar dondurucu soğukta sabah olmasını bekliyordu. Dayanamadım ve gece yarısı onların yanına gittim. Sohbet edip, çay içtim. Sabah 9.00'dan gece 23'e kadar insanüstü bir çabayla gelenleri dinliyoruz. İzmir'de 100 kişi, Antalya'da ise 1000 kişi dinledik. Aslında saat 20.00'de bitirmemiz gerekiyor. Bırakıp gideriz ama içimiz elvermediğinden kalabildiğimiz kadar kalıyoruz."

Benden korkuyorlar
"İlkine göre daha bilinçli adaylar geliyor. Adayların çoğu benden korkularına kılık kıyafetlerine özen gösterdi. Çoğu ciddi hazırlık yapıp geldi. İlkinde Yıldız Tilbe'nin 'Çabuk Olalım Aşkım' şarkısı içimizi baymıştı. Elemeye katılanların çoğu bu şarkıyı söylemişti. İzmir ve Antalya'daki elemelerde gördük ki, bu kez de Burak Kut'un 'Bebeğim', Haluk Levent'in 'Zor Aşk' ve Hakan Altun'un 'Telefon' isimli şarkıları favori."

Elazığ'dan gelen anne
"İlk 13'e kalmak bu kez biraz kanlı olacak. Jüri arasında büyük kavgalar çıkacak gibi görünüyor. Çünkü çok iyi adaylar var. Konservatuvar mezunları da var, turistik yerlerde solistlik yapanlar da.. Adam kalkıp Mardin'den İzmir'e gelmiş. İzmir'de sıra gelmeyince 40 kişilik bir grupla otobüs tutup Antalya'daki elemelere katılmış ama seçilemedi. Bir anne Elazığ'dan erkek çocuğunu kaptığı gibi Antalya'daki seçimlere gelmiş, dinledik ama seçilemedi, biz de üzüldük."

Müdürü iki hoca tuttu
"Mardin'den bir çocuk geldi. İlkokul mezunu bile değil ama inanılmaz güzel şarkı söylüyor. Dinleyince çok etkilendik ve seçtik. Bir de İzmir Hilton Oteli'nde kalırken orada komi olarak çalışan bir çocukla tanıştım. Sesi çok güzeldi. Elemelere katılmasını söyledim. İlk başta ikna olmadı ama ısrarım sonucunda 'Tamam' deyip elemeye katıldı ve seçildi. Seçildikten sonra otelin Genel Müdürü geldi ve bizimle konuştu. Çocuğa iki müzik hocası tuttu ve çalıştırmaya başladı."

Sakat geldi, yürüyüp gitti
"İzmir'de çok ilginç bir şey yaşadık. İlk yarışmadaki Serkül Kan'ı görüp bizi etkilemek isteyen biri tekerlekli sandalyeyle geldi. Dinledik ama elendi. Güvenlik görevlileri, bu kişinin çıkışta yürüyerek gittiğini söyleyince şoke olduk. Ayrıca bolca Bayhan taklidi geliyor ve onları hemen eliyoruz. İnşallah özgün tarzda birini bulacağız."

'Diksiyonum kötüyse neden beni istediler'
Türkstar yarışmasının sunucularından Gamze Özçelik, "Diksiyonu kötü, onu veto ettik" diyerek kendisini eleştiren Popstar 2 yapımcılarına tepki gösterdi. Yarışmada sunuculuk yapması için ilk teklifin kendisine geldiğini ama kabul etmediğini söyleyen Özçelik, şunları söyledi: "Osmantan Erkır ile iyi anlaşıyorduk ve Osmantan başka kanala geçince doğal olarak ilk olarak sunuculuk teklifini bana getirdi. Hatta teklif üzerinde birkaç gün ısrar ettiler ama ben zaten Medyapım ile anlaşma yapmıştım."

Milliyet
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>