>

MAGAZİN

Murat Saygı'dan Popstar açıklaması!

İşte Türkstar polemiğine son noktayı koymak için yapılan açıklama...
 
   
 
 
     
Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı ile Med Yapım Genel Müdürü Fatih Aksoy, Türkstar polemiğine son noktayı koymak için ortak bir açıklama yaptılar: "Show TV’nin aldığı bir tek isim hakkıdır. Bu da Fatih Altaylı’yı almadan Teke Tek, Uğur Dündar’ı almadan Arena veya oyuncu ve yapımcılarını almadan Kınalı Kar’ı yapmaktan farklı birşey değildir."

Son günlerde yaratılmak istenen kavram kargaşası ile ilgili olarak bu açıklamayı zorunlu gördük.

Türkstar’ı Kanal D’de daha önce Popstar yarışmasını yapan ekip yapmaktadır. Yani programın kanalı aynı olduğu gibi yapım ve yönetimini üstlenen yapım şirketi de aynıdır. Bununla da kalmayıp bu programı başarıdan başarıya sürükleyen jüri üyeleri Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Zerrin Özer ve Ahmet San yine hem Anadolu seçmelerininde hem de finallerde Türkstar jürisinde bulunmaya devam edecektir. Aynı zamanda Haldun Dormen, Gamze Özçelik ve Seray Sever de sunuculuklarına Türkstar’da devam edecektir.

Dolayısıyla Show TV’nin aldığı bir tek isim hakkıdır. Bu da Fatih Altaylı’yı almadan Teke Tek, Uğur Dündar’ı almadan Arena veya oyuncu ve yapımcılarını almadan Kınalı Kar’ı yapmaktan farklı birşey değildir.

Öte yandan bu projeye ilişkin yapımcı, sunucu ve jüri üyelerine iş teklif edilip, kabul edilmedikleri için ekranlardan karalanmaları da yayın etiği açısından düşündürücüdür.

Sonuç olarak bu programın beyni ve beyin takımı buradadır, taklidini yapmak isteyen yapabilir.
Televizyonculuğun, sadece ortalığı karıştırmak, ve karşı tarafa zarar vermek uğruna maliyetlerini hiçe sayarak herşeye saldırmanın değil, yaratıcılığın üretimde kullanılmasına dönüştüğünü görmek arzusundayız.

Kaynak:
www.medyatava.netFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>