>

MAGAZİN

‘Sihirbazlık Okulunda Bir Türk` Filminin Galasında Göbek Attılar...

Fenomenler galada!
 
   
 
 
     

Sosyal paylaşım sitesi Vine’da ‘Büyücülük ve Sihirbazlık Okulu’nda Bir Türk’ konulu 7 tane videosuyla 20 milyonun üzerinde kişi tarafından izlenen 600 bin takipçili Vine fenomeni Barbaros Dikmen’in başrolde yer aldığı ‘Sihirbazlık Okulu’nda Bir Türk’ ün galası önceki akşam Kanyon Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Galaya Enes Atış, Levent Aykul, Ayçe Abana, Ebru Karanfilci ve Sadi Celil Cengiz gibi oyuncuların yanısıra, filme konuk olan Vine fenomenleri Halil Söyletmez, Uğurcan Akgül, Aykut Elmas ve Halil İbrahim Göker, yapımcı Engin Yıldırım, Burak Kut, Sinan Özen, Raşit Bağzıbağlı, Zerrin Arbaş, Anta Toros, Fulden Akyürek, Bora Gencer, Anıl İlter, Doğa Konakoğlu gibi isimler de katıldı. Galanın başlangıcında jenerik müziği aktığı anda salonda danseden seyirciler, eğlenceli anlar yaşanmasına neden oldu.
 TÜRK SİNEMA TARİHİNDE YERİNİ ALACAK!


Filmin başrol oyuncusu Barbaros Dikmen duygularını ‘Çok güzel bir iş çıkardık. Bir absurd komedi yaptık. Sihirbazlık Okulu’na giden Bağcılar’da oturan bir gencin… Umarım beğenilir.’ sözleriyle dile getirirken Ayçe Abana ‘Heyecanlı bir iş oldu. Aslında Türk sinema tarihindeki ilklerden bir tanesi. Bence yerini alacak. İnanılmaz bir parodi oldu’ açıklamasında bulundu.

Oyunculardan Enes Atış ise Filmi çekerken çok eğlendik. Aramızda iyi bir iletişim ve enerji oldu.’ Dedi. Filmde konuk olarak yer alan Sadi Celil Cengiz ise ‘ Barbaros Vine’daki mizahı uzun metrajlı bir filme taşıdı. Ben de bu işin köşesinde, parçasında olmaktan memnunum. Takdir seyircinin’ şeklinde konuştu.

SİNAN ÖZEN İLK KEZ SÖZLÜSÜYLE!

Galaya 1 yıldır beraber olduğu ve geçtiğimiz günlerde sözlendiği Burcu isimli arkadaşıyla katılan Sinan Özen ‘Barbaros Dikmen’i Vine’dan takip ediyordum. Bence çok eğlenceli bir film olacak. Komediyi çok seviyorum.’ dedi. Yeni single’ın çıkışından dolayı kız arkadaşının kendisine sürpriz yaptığını söyleyen Özen ‘Ailesiyle bir hafta burada kalacaklar. 1 yıldır beraberiz. Evlilik tarihini ilerleyen günlerde konuşuruz’ dedi. Özen, kız arkadaşına gelen sorulara ise ‘O konuşmaz, tebessümü sever. Tebessüm de ona çok yakışıyor’ yanıtını verdi.

KAFAMDA MÜZİKAL YAPMAK VAR!

Gömleğinde kuş resmi olan Burak Kut ilginç tarzıyla dikkat çekerken ‘Kuş ölmedi tarzı bu. Yıllar içinde o kadar farklı şey giydik ki uyduruyoruz kendimize. Bu da evdeki materyallerden’ diyerek tarzı hakkında açıklama yaptı.

Oyunculuğa iyice ısındığını belirten Kut ‘Herkesten gizlediğim ama şu an herkesin haberdar olacağı birkaç tane hikayem var.

Kafamda müzikal bir film yapmak var. Uzun zamandan beri doğru yapılamıyor. Bu filmin yapımcılarıyla da yeni bir projeye anlaştık. Orada sembolik bir rolüm var. Enteresan şeyler çıkabilir. Yıllardır biriktirdiğim bir sürü duygum açığa çıkıyor. ‘ diye konuştu.

Sanatçı, ayrıca ‘Şu an acayip bir heyecan var içimde. Evde kızımla, ailemle dinlediğim hit olmaya aday bir şarkım var. Onu haziran ayında single olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyorum’ sözleriyle yeni albümünün müjdesini verdi.

Senaryosunu Erdi Dikmen ve Sercan Ateş’in birlikte yazdığı yazdığı, yapımcılığını Engin Yıldırım / İron Film’in üstlendiği proje ‘Bir Türk büyücü okuluna kabul edilirse neler olur?’ fikriyle yola çıkıyor. Filmde Mehmet Koçero (Barbaros Dikmen) karakterinin, mazbut bir aile hayatı yaşarken, büyücülük okuluna kabul edilmesiyle başına gelen eğlence dolu maceralar fantastik bir dille anlatılıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>