>

MAGAZİN

Tuğba Özay: Kadınlar Araba Kullanma Konusunda Çok Başarılılar

Mercedes Benz bayi ağına bir yenisini daha ekleyerek Maslak’ta Nefesoğulları bayisini açtı.
 
   
 
 
     

Mercedes Benz Nefesoğulları bayisinin açılış teklifi geldiğinde ne hissettiniz?

Organizasyonu yürüten Funda Taşdemir benim önemli bir dostum. Daha önce de kendisiyle pek çok organizasyonda bir aradaydık. Diğer organizasyonlarımda olduğu gibi buna da keyifle geldim. Zaten Nefesoğulları ailesi büyük bir aile ve firma büyük bir firma. Yıllardır büyük özverilerle bu günlere gelen bir aileden bahsediyoruz. Dolayısıyla böyle önemli bir yerin açılışını yapıyor olmaktan dolayı gurur duydum.

Otomobil tercihinde hangi kriterler sizin için önemli oluyor?

Ben uzun yıllardır Jeep kullanıyorum. Özellikle İstanbul trafiğinde bana daha konforlu geliyor. Özellikle o büyük görüntüsüyle kendimi daha güvende hissediyorum. Tabii ki arabanın yol tutuşu çok önemli. Daha önceki aracım benzinliydi ve yıllarca ne kadar büyük bir hata yapmışım diye düşünmeden edemiyorum. Uzun yolda da gayet iyi bir yol tutuşu var. Yedek parça, servis imkanları da çok önemli. Tüm bunları düşündüğümüzde de zaten ona göre bir seçim yapıyoruz. Araba kullanmayı seviyorum ama İstanbul trafiğinde sevmiyorum. İstanbul’da yardımcım bana destek veriyor. İstanbul trafiğinde en doğrusu konforlu ve güvenli bir araçla yola çıkmak. Mercedes dünyanın en iyi araçlarından biri. Mercedes Benz’in Almanya’daki müzesine gitmiştim, inanılmaz etkiliydi. İlk günden bu güne gelişleri ve otomotiv sektöründe devrim yaratmış olmaları, Türkiye’den de böyle girişimci markaların bu ürünleri Türkiye pazarına sokmuş olmaları ayrıca gurur kaynağı.

Otomobil kullanımında kadınlara karşı önyargı olduğunu düşünenlerden misiniz?

Kaza yapma oranlarına baktığımızda ağırlıklı erkeklerin olduğunu görüyoruz. Kadınlar daha temkinli, evet daha yavaş olabilirler ama temkinli olduklarından dolayı yavaşlar. Ama açıkçası benim pek çok bayan arkadaşım erkeklerden çok daha seri ve iyi araba kullanıyorlar. Bunlardan biri de benim. Arabayı sadece sürmek önemli değil, kullanabilmek önemli. Araba konusunda temizliğe de çok önem veriyorum. Kurallara uyarım. Türkiye’de hala yayalara yol vermeyen bir zihniyet var. Motorsiklet ve bisiklet sürücülerine karşı hassasiyet göstermiyoruz. Otobanda inek çıkabiliyor ya da yollara baktığınızda her taraf köstebek çukuru gibi… Tüm bu zorluklar altında yine de kadınlar gayet başarılılar. Ben araba kullanırken hem seri, hem dikkatli hem de kurallara uyarım. Emniyet kemerini takmadan asla yola çıkmam.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>