>

MODA - STİL

5 Adımla ‘Eclectic Grandpa’ Moda Akımı

Türkiye’nin ve dünyanın en sevilen markalarını bir araya getiren marka, farklı moda akımlarının yansımalarından oluşan özel parçalarıyla ilham vermeye devam ediyor.
 
   
 
 
     

Son dönemin en ilgi çekici moda akımlarından biri olan “Eclectic Grandpa” ile farklı tarzları bir araya getirmeyi sevenler, Boyner’in moda evreninde aradığı parçaları bulabilir.

Bu senenin başında özellikle gençler arasında da oldukça yayılan “Eclectic Grandpa” moda akımı, farklı stilleri, dokuları ve renkleri birleştirme cesaretini gösterenlerin sevebileceği bir stil olarak benimseniyor. Bu tarzı başarılı biçimde taşımak için retro görünümlü renkli trikoları, makosen ayakkabıları, beyzbol şapkalarını ve aksesuarları bir arada kullanmak önemli bir rol oynuyor.Desenlerin ve Dokuların Uyumlu Karışımı

Eklektik bir tarz yaratmak için farklı stillerin uyum içinde bir araya gelmesi gerekiyor. Boyner’de yer alan markalardan Cedelar, Fabrika ve Tommy Hilfiger’da öne çıkan kanvas ve kadife dokuları desenli parçalarla birlikte kullanmak bu yöntem için ideal bir örnek.

Vintage Dokunuşlar

Bir dönemin etkileyici ögelerinden oluşan vintage ceketler, pantolonlar ve elbiseleri modern parçalarla birleştirmek Eclectic Grandpa tarzını yakalamak için iyi bir seçenek olabiliyor.

Katmanlı Bir Stil

Sokak stili olarak da öne çıkan bu akımı elde etmenin kilit noktası, katmanlı görünümü iyi uygulamaktan geçiyor. Desenli bir gömleği bir hırka ve renkli yeleklerle kullanarak veya oversize bir blazer ile tamamlayarak eklektik bir tarz yaratılabilir. Sadece Boyner’de yerini alan Akep bu stilin en iyi temsilcilerinin başında geliyor.

Sakin Bir Renk Paleti ile Gelen Sadelik

Sakin bir renk paletinin önemli bir rol oynadığı görünümlerde oversize ve rahat kalıplar tercih ediliyor. Tamamlayıcı olaraksa birbirinden farklı renk bloklarından oluşan Clarks, Guess, Manijero, Roberto Cavalli ve Love Moschino loafer modelleri stili baştan aşağı yenileyecek bir güç olarak ortaya çıkıyor.

Dikkat Çeken Aksesuarlarla Son Dokunuş

Karışık ama bir o kadar birbiriyle uyumlu baskılardan oluşan şapkalar ve 70’li yılların kare kemik güneş gözlükleri ise bu akımın çarpıcı dokunuşu olarak ön planda yerini alıyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>