>

MODA - STİL

İstanbul Moda Akademisi Styling Sınıfı Öğrencileri Bitirme Projelerini Tamamladı!

İMA’nın ‘Styling’ öğrencileri bitirme projelerini 2 gün süren moda çekimleriyle keyifli bir şekilde hazırladılar.
 
   
 
 
     

Styling giysileri bir araya getirmekten çok daha fazlasını içeriyor.. İiyi bir organizasyon ve iletişim yeteneği, yaratıcı sezi, tasarım gözü, güncel trend bilgisi ve bunları bir araya getirebilme yeteneği kazandığınızda heyecan verici ve popülerlik kazanan bir kariyer yolu sizi bekliyor. Moda, basın, yayın, film, reklam, organizasyon ve perakende endüstrileri iş alanlarından sadece bir kısmı..

Medya genel kültürü, moda tarihi ve temel fotoğrafçılık ilkelerinin kapsamlı bir şekilde incelendiği ‘’Styling’’ programında editöryel styling, reklam styling’i ve imaj danışmanlığı, renk teorisi, hikaye panoları (mood board, story board) hazırlanması ve imaj kompozisyonu konularında geniş bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin hayata geçirilmesi eğitimin en renkli ve keyifli aşaması. Eğitimini tamamlama aşamasına gelen öğrenciler ünlü moda dergilerinin işbirlikleriyle ve profesyonel bir fotoğrafçının katılımıyla moda fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyor.

Programa Ekim ayında başlayan İMA ‘’Styling ve Moda Editörlüğü’’ öğrencileri eğitimlerinin en keyifli aşamasına geldiler. Syling sınıfı öğrencileri styling projelerini hazırlarken ‘’Moda Ediörlüğü’’ sınıfı öğrencileri hazırlayacakları moda dergisi için moda çekimlerini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta her öğrencinin kendi temalarını ve konseptlerini oluşturup kendi styling çekimlerini gerçekleştirdiği projede her birinin renkli ve eğlenceli çekim hikayesi bulunuyor. Aralarında Divarese, H&M, Hotiç, İpekyol, Maçka, Twist, Koton, Mavi, Penti, Perspective gibi ünlü markaların bulunduğu; kıyafetten ayakkabıya, çantadan diğer aksesuarlara trend ürünleriyle destek verdikleri bu çekimlerin ilk gününde İMA eğitmenlerinden Moda Editörü ve Styling Uzmanı Mahizer Atyaş ile Fotoğraf Sanatçısı Emre Ünal, ikinci gün ise yine Moda Editörü Hafize Çeliktürk ile Fotoğraf Sanatçısı Aslı Girgin öğrencilere rehberlik etti. Bir styling nasıl yapılır, ürünler nasıl seçilir ve kombinlenir, bu kombinler nasıl fotoğraflanır, modelin saçı ve makyajına nasıl karar verilir gibi bir çok aşamayı profesyonel yaşamdaki gibi deneyimleme fırsatını bulan İMA öğrencilerine K.U.M Agency ile MOS Kuaför de her zaman olduğu gibi ekipleriyle destek verdi.

İMA, öğrencilerine profesyonel yaşamlarında başarılar diler.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>