>

MODA - STİL

İstanbul ve Moda

Moda Tasarımcıları Derneği, 11 Ekim Çarşamba günü, Beyoğlu Tünel’de yapılan bir toplantıda hedefleri hakkında bilgi verdi..
 
   
 
 
     

Derneğin kurucu başkanı Bahar Korçan oluşumun ana hedefini “Türkiye’de bir moda tasarımı sektörü yaratmak ve İstanbul’u dünya moda tasarım havzalarından biri haline getirmek” olarak açıkladı. Korçan , moda tasarımcıları ve ilgili disiplinler arasında işbirlikleri geliştirerek Türk moda sektörünün gelişimine katkıda bulunacaklarını belirtti.Başkanlığını Bahar Korçan’ın yaptığı dernekte Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Hatice Gökçe, İdil Tarzi, Özlem Süer ve Ümit Ünal asil yönetim kurulu üyeleri olarak yer alıyor. Şu anda 25 üyesi bulunan derneğin, yeni katılımlarla büyümesi bekleniyor. Dernek; sektörün buluşma noktası haline gelerek, Türk moda tasarım sektörüne katkıda bulunacak.
Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurucu üyesi ve Başkanı Bahar Korçan, toplantıda yaptığı konuşmada “Türkiye’de moda tasarımı sektörünün, dünyada moda akımlarının oluşumunda belirleyici bir ekol haline gelmesi vizyonuyla yola çıktık. Bu vizyonla sektörü bir araya getirecek ve geliştirecek bir platform oluşturduk.” dedi. Tasarımcı çıkarlarını korumak, sektörde güç birliği yaratmak, moda sektöründeki kavram kargaşalarına açıklık getirmek gibi görevleri olduğunu belirten dernek başkanı, Moda Tasarımcıları Derneği’nin sektörde ortak standart ve etik değerler oluşmasına da öncülük edeceğini söyledi.

Temmuz ayında, moda sektörünün oluşumuna katkıda bulunan farklı disiplinlerden 40 kişiyle bir araya gelerek özel bir çalışma yapan Moda Tasarımcıları Derneği, sektörde çalışan gruplarla birlikte “ortak akıl” oluşturdu. “Arama Konferansı” adı verilen bu çalışmayla vizyonu, misyonu ve çalışma konuları belirlenen derneğin, sektörün buluşma ve gelişme platformu olacağı müjdelendi.


Moda Tasarımcıları Derneği’nin Hedefleri Umut Vaat Ediyor:
Toplantıda derneğin projeleri hakkında da bilgi verildi. İlk olarak sektörün buluşma noktası olacak bir internet sitesi hazırlandığı belirtildi. www.mtd.org.tr sitesinde dernek çalışmalarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra tüm üyelerin iletişim bilgileri ve özel portfolyoları yer alacak.

Moda Tasarımcıları Derneği Ekim 2007’de, dünya standartlarına uygun ve dünya moda takvimine girecek bir Moda Haftası düzenlemeyi hedefliyor. Ayrıca workshoplar, moda tasarımı veren tüm eğitim kurumlarıyla iş birlikleri ve eğitim seminerleri gibi daha pek çok proje de hayata geçmeye hazırlanıyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>