>

MODA - STİL

Jimmy Key 2023/24 Sonbahar-Kış Comfy Mood Serisi Tanıtıldı

immy Key & TENCEL™ işbirliğiyle Comfy Mood Koleksiyonu…
 
   
 
 
     

Lenzing Group tarafından çevreye duyarlı süreçlerle üretilen botanik kökenli TENCEL™ elyafları ile Jimmy Key, Comfy Mood koleksiyonunun tanıtımında bir araya geldi. Nitelikli kumaşlar, modern detaylarla bir araya gelirken, klasik jogger ve sweatshirt setleri trend tasarımlar olarak öne çıktı.

Döngüsel modaya verdiği önemi tüm üretim süreçlerinde, doğayı ve insanı koruma perspektifiyle büyüten Jimmy Key, 2023/24 Sonbahar-Kış sezonu için TENCEL™ markası iş birliğiyle hazırladığı Comfy Mood serisini Erenköy Jimmy Key Mağazası’nda düzenlenen özel bir davetle tanıttı.

Tüm Jimmy Key Satış Noktalarında Yerini Alıyor


Jimmy Key’in %90’ı sürdürülebilir olan Premium loungewear koleksiyonu Comfy Mood, ağustostan bu yana yenilenen ürünlerle tüm Jimmy Key satış noktalarında yerini almaya başladı. Koleksiyonda sertifikalı ormanlardan elde edilen yenilenebilir ağaç ham maddesinden üretilen TENCEL™ marka selülozik elyaflı kumaşlar kullanılırken, nitelikli kumaşlar, modern detaylarla bir araya geliyor. TENCEL™ elyaflar sağladığı nefes alabilirlik ve kuruluk hissi gibi avantajların yanı sıra sonbahar koleksiyonlarına sıcak ve yumuşak tuşesiyle fonksiyonellik katıyor. Koleksiyonda klasik jogger ve sweatshirt setleri, trend tasarımlar olarak öne çıkarken, pastel tonlarda, içinde hafif light gold pırıltılarla oldukça soft bir tadı barındırıyor. Koleksiyon ayrıca Light Aqua, Pink Clay, Creamy Beige gibi tonların da bir araya gelerek amorf desenlerin ön planda olduğu parçalardan oluşuyor.

Parlak ve Metalik Tonlar Ön Planda


Bu yıl trend renklerde ön plana parlak ve metalik tonlarının çıktığını belirten Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, “Yaz trendlerinden alıştığımız dore, lame ürünler kış sezonunda da olmaya devam edecek. Bu renkler denimlerden, trikoya kadar tüm ürün gruplarında uygulanıyor. Kumaşlarda ise; jarse, tül gibi akışkan kaliteler kış ürünlerinde yine büzgülü modeller ve yeni siluetlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Comfy Mood isminden de anlaşılacağı gibi giyen kişiye kendisini rahat ve iyi hissettiren bir koleksiyon. Koleksiyonda kullanılan kumaşların neredeyse hepsinin modal elyaf içerikli olması giyimde doğal konfor standardı sağlıyor. Kışın devamında gelecek renk paleti pastel tonlardan sonra biraz daha kışa dönük bir renk geçişi ve dokularla daha şehirli bir koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor.” dedi.

“Relax” Fitler Günlük Giyimle Kombinlemede Kolaylık Sağlayacak

Özel koleksiyonlara, her sezon oluşturdukları ürün gamı haricinde de yer vermeye çalıştıklarını söyleyen Ünlütürk, “TENCEL™ ile yaptığımız iş birliği kapsamında oluşturduğumuz Comfy Mood koleksiyonumuz bu sezonda yeni ürün çeşitleriyle mağazalarımızda yerini alacak. Koleksiyonda haki, lacivert ve bej melajların yumuşak ve dökümlü dokularda buluştuğu “relax” fitler günlük giyimle kombinlemede de konfor sağlıyor. Kışın devamında gelecek daha soğuk kış tonları ise trend renklerle yine modallı dokularda zamansızlığını sürdürmeye devam ediyor. Kışın ilerleyen daha soğuk dönemlerinde tüylü yüzeyler koleksiyona “cozy” bir hava katıyor.” şeklinde konuştu.

Lenzing Group, Türkiye, Afrika ve BDT Bölgesi Pazarlama Müdürü, aynı zamanda Avrupa, Amerika bölgeleri B2B iş birliklerinden sorumlu Deniz Mutlu ise; ““TENCEL™ olarak sürdürülebilir moda yolunda yapılan çalışmaları destekliyoruz. TENCEL™ modal ve lyocell elyafları, Comfy Mood koleksiyonunda önemli bir yere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Döngüsel modaya katkı sağlamak isteyen Jimmy Key markasına sürdürülebilir tercihlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>